آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66168
تاریخ انتشار : 22 دی 1393 14:46
تعداد بازدید : 909

CES امسال رکورد تعداد بازدیدکننده را زد

نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی 2015 CES روز شنبه در حالی به کار خود پایان داد که بیش از 170 هزار بازدیدکننده داشت و از این نظر نام خود را در تاریخ نمایشگاه های CES ثبت کرد.

VentureBeat- انجمن وسایل الکترونیکی مصرفی ایالات متحده امریکا (CEA) اعلام کرد که سال گذشته، تعداد بازدیدکنندگان از این نمایشگاه 160 هزار نفر بود که بیش از 45 هزار نفر از آنها از خارج آمریکا برای بازدید از این فستیوال فناوری آمده بودند. به گفته این انجمن، در نمایشگاه امسال بیش از 3 هزار و 600 شرکت در مساحتی بیش از 200 هزار مترمربع به عرضه محصولات خود پرداختند.
البته انجمن لوازم اکترونیکی مصرفی اعلام کرد که نه تنها تعداد زیاد بازدیدکننده در نمایشگاه امسال رکود زده، بلکه کیفیت نمایشگاه امسال نیز بسیار بالاتر بوده است.
از جمله حوزه هایی که شرکت ها به معرفی و نمایش محصولات خود پرداختند، می توان به سیستم های الکترونیکی خودرو، راهکارهای بهبود سلامتی، وسایل نقلیه بدون سرنشین، اینترنت اشیا و ابزار های متصل به هم، پرینترهای سه بعدی، صنعت بازی و تلویزیون های با کیفیت تصویر بسیار بالای 4K اشاره کرد.
گری شاپیرو، رییس و مدیراجرایی انجمن لوازم الکترونیکی مصرفی در این باره گفت: به یاد دارم زمانی که این نمایشگاه در سال های اخیر، سخت ترین سال های خود را به دلایلی از جمله بحران اقتصادی جهانی از سرگذراند. به طور مثال، در سال 2009 به دلیل همین بحران اقتصادی تعداد بازدیدکنندگانش فقط 141 هزار و 150 مفر بود و در سال 2008 حتی به 130 هزار نفر هم رسیده بود.  وی افزود: اما از آن زمان به بعد، نمایشگاه در سال های متوالی رو به بهبود رفت. با این حال، مقامات نمایشگاه دوست ندارند که با رشد بیش از حد، این نمایشگاه تمرکز خود را روی فناوری های مدرن و پیشرفته از دست بدهد.
وی همچنین گفت: نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرفی از انتظارات ما فراتر رفته است. بازدیدکنندگان با حضور در این نمایشگاه متوجه می شوند که در آینده می توان با توسعه ایده ها و استفاده از محصولات عرضه شده در این نمایشگاه چاره ای برای تمامی مشکلات از جمله مسایل محیطی، کشاورزی، سلامتی، ارتباطات و حمل و نقل پیدا کرد.
وی افزود: نمایشگاه CES نقطه همگرایی سرویس ها، محصولات و محتوای دیجیتال است که هدف از آن ایجاد فناوری های جدیدی برای تسهیل روند زندگی انسان ها است. بسیار جالب است که می توان در این محل شرکت های بزرگ و رهبران غول های بزرگ فناوری را دید که برای همکاری های صنعتی گرد هم جمع می شوند.
جالب است بدانید که این نمایشگاه حتی برای مقامات دولتی آمریکا نیز جذاب بوده است. زیرا حدود پنج تن از اعضای کمیسیون ارتباطات فدرال از جمله تام ویلر و هفت نفر از اعضای دپارتمان اقتصاد آمریکا از جمله بروس آندروز از این نمایشگاه دیدن کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :