آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66167
تاریخ انتشار : 22 دی 1393 14:45
تعداد بازدید : 916

در CES 2015 معرفی شد

«اوزوبات» به کودکان برنامه نویسی می آموزد

یکی از محصولات جالبی که در نمایشگاه CES امسال معرفی شد و نظر بسیاری از مهندسان نرم افزار را به خود جلب کرد، روباتOzobot است که در واقع اسباب بازی برای کودکان است تا آنها را با دنیای دیجیتال آشنا کند.

Engadget- این روبات با روشی ساده، کودکان را با برنامه نویسی آشنا می کند. شرکت تولید کننده روبات های Ozobot این محصول را کوچک ترین روبات کنونی جهان خوانده است. اوزوبات ها از برنامه نویسی بسیار ساده ای بهره می برند. باید این روبات ها را طوری برنامه ریزی کرد که خطوط را در سطحی که روی آن حرکت می کنند، تعقیب کنند.  در واقع اوزوبات ها را باید روبات های تعقیب خط خواند که می توانند خطوط، رنگ ها و کدهای ثبت شده را در انواع سطوح همچون صفحه ی نمایش گجت هایی چون تبلت ها یا سطح کاغذ تشخیص دهند.
با فشار دادن کلید پاور اوزوبات شروع به تعقیب خطی می کند که آن را تشخیص می دهد. ضمنا می توان چندین اوزوبات را در کنار هم قرار داده و مسابقه ای را برای آزمایش سرعت و دقت هریک ترتیب داد. امکان پیمایش خطوط روی گجت های موبایل، این امکان را فراهم کرده تا با استفاده از اپلیکیشن مربوطه مسیرهای مختلف و بازی های متعددی را با استفاده از این روبات ها ایجاد کرد. درحال حاضر 4 بازی مختلف در اوزوبات وجود دارد. بازی های این دستگاه جیبی OzoPath ، OzoDraw ، Ozobots و OzoRace است.
یکی از بازی های اوزوبات یک تخته بازی روباتیک آنلاین است. این دستگاه جیبی قابل برنامه ریزی برای بازی هایی مشابه با بازی های قدیمی است. اندازه صفحه این دستگاه تقریبا 25 سانت است و شامل تعدادی روبات کوچک می شود که با استفاده از کدهای هوشمند قادر به شناخت بیش از هزار دستور مختلف است.
روبات ozobot هدفی جز تزریق روح جدیدی به کالبد دنیای بازی ها ندارد و برای سطوح مختلف مانند صفحه نمایش تلفن همراه، تبلت و حتی کاغذ بازی طراحی شده است. این دستگاه جیبی با استفاده از سنسورهای نوری برای خواندن سطوح مختلف، خاطره بازی های قدیمی و از مد افتاده دوران کودکی مان را دوباره زنده می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :