آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66157
تاریخ انتشار : 22 دی 1393 14:30
تعداد بازدید : 1184

بازار موبایل به خواب زمستانی فرو رفت

در حالی که هوا به سردی می رود، ظاهرا بازار موبایل تهران نیز همانند سایر بازارها در کما به سر می برد.
فناوران- مثل هر سال فروشندگان این فصل را زمان مناسبی برای کاسبی نمی دانند، با این حال خرید و فروش گوشی نه تنها در بزرگ ترین مرکز خرید گوشی تهران، بلکه سایر بازارها راکد شده و کمتر فروشنده ای یافت می شود که از وضعیت بازار این روزها رضایت داشته باشد.
به گفته فروشندگان، از اوایل زمستان تا نزدیک عید نوروز، خرید و فروش گوشی کم می شود اما به امید روزهای پایانی، فروشندگان مجبورند این شرایط را از سر بگذرانند.
ظاهرا مراکز خرید در این روزها خالی از خریداران است و گاهی هم که تردد زیاد می شود، اکثرا افراد خریدار نیستند و بیشتر تماشاچی هستند.
 گوشی های کمیاب
با این حال مثل همیشه گوشی هایی که در بازار کمیاب می شود با قیمت بیشتری فروخته می شوند. در میان گوشی های نایاب بازار می توان به گلکسی نوت 3 سامسونگ اشاره کرد. همچنین گلکسی نوت 4 هم که قیمت بالایی دارد، این روزها در بازار کمیاب شده و به سختی می توان نسخه ای از آن را یافت و اگر هم یافت شود با قیمت بسیار بالایی در اختیار مشتری قرار می گیرد.
 گوشی های پرطرفدار
در این میان گوشی های سامسونگ و هوواوی بیشترین طرفدار را دارند و گوشی های آیفون اپل با وجود قیمت بالایی که دارند، همچنان خوش فروش و محبوب اند. در میان گوشی های سامسونگ می توان به سری جدید گلکسی A اشاره
کرد که این روزها طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.
همچنین گوشی های سری Honor هوواوی هم با اینکه قیمتی بالاتر از یک میلیون تومان دارند، در صدر فروش گوشی های این برند قرار گرفته اند.
 محبوبیت گوشی های بدون گارانتی
فروشندگان می گویند، به تازگی کمتر خریداری به دنبال گوشی با گارانتی است و در حالی که تفاوت قیمت ها در بازار زیاد نیست، اما ترجیح می دهند که گوشی بدون گارانتی خریداری کنند چون معتقدند در صورتی که گوشی شان آسیب ببیند هیچ کدام از موارد مشمول گارانتی نمی شود.
 گوشی های بی اقبال
این روزها برخی از برندها هم کمتر مورد توجه خریداران قرار دارند. مثلا گلکسی S5 سامسونگ از فروش خوبی برخوردار نیست. از سوی دیگر گوشی های سونی به ویژه سری Z طرفداران زیادی ندارد.
در این میان کمتر مشتری سراغ گوشی های بلک بری می رود و گوشی های موتورولا به دلیل نداشتن نمایندگی مشتری زیادی ندارد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :