آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66124
تاریخ انتشار : 22 دی 1393 13:13
تعداد بازدید : 1264

طراح ارشد بازی اسپلینترسل در تهران

«پاسکال لوبان» به ایرانی ها بازی سازی یاد داد

کارگاه تخصصی «پاسکال لوبان» استاد مطرح در زمینه ساخت بازی های رایانه ای در جهان، در انستیتو ملی بازی سازی ایران برگزار و با استقبال ویژه بازی سازان ایرانی همراه شد.

فناوران- پاسکال لوبان از اساتید بین المللی بازی سازی از روز سه شنبه به ایران سفر کرده است و بنابر برنامه ریزی اعلام شده از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای، بازی سازان ایرانی فرصت حضور در سه ماژول طراحی شده در قالب کلاس و کارگاه تخصصی با حضور این استاد بین المللی را داشته اند.
این استاد مطرح در طراحی بازی های مطرحی از جمله بازی معروف اسپلینترسل فعالیت داشته و به عنوان بنیانگذار و مدیر استودیو طراحی بازی شناخته می شود.
مهرداد آشتیاتی مدیر تولید بنیاد ملی بازی های رایانه ای و متولی برنامه برنامه ریزی و اجرای کلاس های آموزشی لوبان در ایران درباره جزییات برگزاری این کارگاه ها تخصصی گفت: کلاس آقای لوبان در سه ماژول مجزا طراحی شده بود. اولین ماژول در قالب کلاسی برگزار شد و موضوع تدریس در آن طراحی بازی هایی با پرداخت درون برنامه ای بود. نوعی از بازی ها که بازی به صورت رایگان ارایه می شود و در طول بازی امکان خرید برخی امتیازها و آپشن ها توسط کاربر وجود دارد.
وی افزود: این سبک بازی در سطح بازی سازی جهانی بسیار مطرح است و از آنجا که درآمدزایی بسیار خوبی هم می تواند برای استودیوهای بازی سازی ایرانی داشته باشد آقای لوبان تجربیات خود در این عرصه را در این کلاس به بازی سازان ایرانی ارایه کرد.
آشتیانی در مورد ماژول دوم این کارگاه ها گفت: در این کلاس در قالب کارگاه برگزار شد و بازی سازان با حضور و راهنما یی های آقای لوبان طراحی یک بازی کامل را با تمام المان های لازم در زمینه درآمدزایی، مدل اقتصادی درست، طراحی بازی دورن برنامه ای و مواردی از این دست را طراحی کردند. هدف هم این بود که در این کارگاه و با نظارت استاد لوبان طرح هایی در زمینه بازی های درون برنامه ای به سرانجام برسد.
وی افزود: ماژول سوم این کارگاه در استودیوهای بازی سازی پیگیری شد. در دیدار با بازی سازان ایرانی، آقای لوبان مشورت هایی را در زمینه موفقیت مدل اقتصادی و امکان عرض اندام در بازارهای بین المللی ارایه داد. 
ضرب الاجل برای مستقل های تهران
خبر دیگر از بنیاد ملی بازی های رایانه ای این که بازی سازان مستقل تا 24 بهمن ماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را به اولین جشنواره بازی های مستقل تهران ارسال کنند.
یکی از سه مسابقه نخستین جشنواره بازی های مستقل تهران، انتخاب بهترین بازی مستقل است که بنیاد ملی بازی های رایانه ای امیدوار است مورد استقبال بازی سازان قرار گیرد.بنابراین گزارش، در بخش «انتخاب بهترین بازی مستقل» هیچ محدودیتی برای ارسال آثار وجود ندارد. بازی سازان می توانند بازی های  رایانه ای مستقل تولیدی خود  در سال های قبل را نیز جهت شرکت در مسابقه به این جشنواره ارسال کنند.
بازی سازان مستقل برای شرکت در بخش «انتخاب بهترین بازی مستقل» می توانند آثار خود در سایت جشنواره ثبت کرده و از ناحیه کاربری به بخش ثبت اثر برای تکمیل فرم ثبت نام مراجعه کنند.
همچنین به زودی هیات داوران و جوایز این بخش اعلام می شود، علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به بخش «قوانین» مسابقه در سایت رسمی جشنواره به آدرس tehrangamefest.com مراجعه کنند.
یادآور می شود نخستین جشنواره بازی های مستقل تهران ۲۷ بهمن تا اول اسفند برگزار می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :