آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66122
تاریخ انتشار : 22 دی 1393 13:6
تعداد بازدید : 847

وزیر دادگستری تلویحا تکذیب کرد

تصمیمی برای فیلتر واتس اپ لاین و تانگو گرفته نشده است

وزیر دادگستری با تکذیب تلویحی وجود حکم قضایی برای فیلتر شبکه های اجتماعی گفت: درباره فیلترینگ سه نرم افزار واتس اپ، لاین و تانگو هنوز تصمیمی گرفته نشده است.


فناوران- مصطفی پورمحمدی در حاشیه امضای توافقنامه استرداد محکومین میان ایران و ژاپن درباره فیلترینگ سه نرم افزار لاین، واتس اپ و تانگو گفت: مباحثی در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه مطرح شده، اما هنوز تصمیمی برای فیلترینگ گرفته نشده است.
وی ادامه داد: دولت قصد ایجاد محدودیت ندارد، اما به مسایل اخلاقی توجه می کند.
چهارشنبه هفته گذشته رسانه ها از دستور مقام قضایی برای مسدودسازی سه نرم افزار لاین، تانگو و واتس اپ خبر دادند. این خبر، جنجال زیادی در رسانه ها به پا کرد.
با این حال رمضان علی سبحانی فر نماینده مجلس و عضو کارگوره تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی، اعلام کرد در مورد فیلترینگ این نرم افزارها در کارگروه صحبتی صورت نگرفته است.روابط عمومی وزارت ارتباطات نیز پیش تر اعلام کرد خبر را در رسانه ها خوانده و هیچ نامه ای مبنی بر فیلتر این نرم افزارها دریافت نکرده است.
در حالی که این سه نرم افزار همچنان در دسترس کاربران ایرانی قرار دارند، قوه قضاییه هیچ توضیحی در مورد صدور حکم فیلتر این نرم افزارها ارایه نکرده است.
با این حال به نظر می رسد سخنان وزیر دادگستری به عنوان رابط میان دولت و قوه قضاییه در مورد این سه نرم افزار، به نوعی تکذیب تلویجی صدور حکم فیلتر این نرم افزارها باشد.
به نظر می رسد خبر فیلتر شدن این سه نرم افزار (که عملی نشد)، خود به عاملی برای تبلیغ آنها در داخل کشور بدل شده است، چرا که نام این نرم افزارها که نسبت به وایبر و اینستاگرام کاربران ایرانی کمتری دارند، در صدر اخبار بسیاری از رسانه های داخلی قرار گرفته است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :