آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 66065
تاریخ انتشار : 21 دی 1393 10:54
تعداد بازدید : 1001

پیاده سازی پایلوت شبکه ملی اطلاعات در قم

رییس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس از آماده شدن توپولوژی شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: پایلوت شبکه ملی اطلاعات در قم در حال پیاده سازی است.


موبنا – رمضانعلی سبحانی فر، با بیان نقش شبکه ملی اطلاعات افزود: ضمن اینکه شبکه ملی اطلاعات یک پایگاه داده با امنیت بالا است، شبکه اطلاعاتی کشور را تقویت می کند و در افزایش سرعت اینترنت نیز تاثیر گذار است.
سبحانی فر افزود: راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تاثیرات مثبت برای جامعه دارد به طوری که می توان شبکه های اجتماعی داخلی راه اندازی کرد.
اظهارات فوق درحالی است که که استاندار قم با بیان اینکه قم از استان های پایلوت شبکه ملی اطلاعات در کشور است، خواستار تسریع در فراهم کردن زیرساخت های این طرح دراین استان شد.
حجت الاسلام محمد صادق صالحی منش در نخستین کارگروه توسعه دولت الکترونیک در استان قم با اشاره به پایلوت قرار گرفتن استان قم برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات گفته بود که سازمان ها و دستگاه های اجرایی ذیربط بایستی زیر ساخت های لازم در این زمینه را آماده سازند.
وی عنایت ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شخص وزیر به قم را فرصتی مناسب در این زمینه دانست و گفته باید هرچه سریع تر این شبکه راه اندازی شده و شرایط کاهش رفت و آمد های اداری را بوجود آوریم. استاندار قم نظارت دقیق مسئولان کشوری بر نحوه اجرای طرح دولت الکترونیک در قم را مورد توجه قرار داد و تأکید کرد: باید عملکرد کمیته ها و کارگروه های ذیل این طرح در سطحی بالا و کاملاً عملیاتی صورت پذیرد و نتایج کاربردی آن بخوبی مشهود باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :