آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65974
تاریخ انتشار : 20 دی 1393 10:54
تعداد بازدید : 759

پرونده نمایشگاه CES 2015 بسته شد

هوشمند، خمیده و متصل

در نمایشگاه بین المللی کالاهای الکترونیکی مصرفی لاس وگاس یا همان CES 2015 همه جا صحبت از اتصال به شبکه است و عبارتی که بیش از همه به گوش می خورد «اینترنت اشیا» است.


فناوران- لیندزی تورنتاین از مجله اینترنتی CNet می نویسد: وقتی می گوییم اینترنت اشیا اغلب منظورمان راه هایی است که برای برقراری کنش بین مثلا ترموستات خانه با خودروی شما نیاز است. در این نمایشگاه از این چیزها خیلی می بینیم: خانه هایی که به شبکه متصل هستند، ارتباط بین خانه و خودرو یا گاراژ یا آب افشان باغچه از طریق اینترنت. اینترنت اشیا از دید مصرف کننده چنین چیزی است.
سازندگان وسایل الکترونیکی هر چه بیشتر ابزارهایی را تبلیغ می کنند که تصور «خانه های هوشمند» را القا می کند، خانه هایی که درهای شان به شکل خودکار باز می شود یا با باز کردن در، چراغ ها و وسایل گرماساز به کار می افتند، یا آشپزخانه های دارند که در آینده، همه چیز در آنها با اینترنت انجام می شود.
شرکت های سازنده امیدوارند این ابزار جای خود را در بازار مصرف باز کنند و مصرف کنندگان برای استفاده از آنها هزینه کنند. در نمایشگاه امسال تعدای نرم افزار هم نمایش داده می شود، از جمله نرم افزاری برای کسانی که مرتب کلیدهای شان را گم می کنند. این افراد با نصب اپلیکیشنی روی تلفن هوشمند بلافاصله می فهمند، کلید را کجا گذاشته اند.
چاپگرهای سه بعدی هم در نمایشگاه امسال توجه زیادی به خود جلب کرده اند. شرکت سیستم های سه بعدی آخرین مدل چاپگر خود به نام “کیوب پرو” را به نمایش گذاشته است. این چاپگر می تواند به هر رنگی از طیف رنگ های مختلف، ابزار بسازد.
اسکات استاین برگ از سایت اینترنتی تکساوی می گوید: پارسال، چاپ سه بعدی هنوز در مراحل اولیه بود و کاربردهای محدودی داشت. اما اکنون وارد فضای ابزارهایی شده که شما هر روز به کار می برید. می توانید هر وسیله ای را که در خانه به کار می برید، با چاپگر سه بعدی بسازید. دیگر کاربرد این چاپگر به اشیای کمیاب یا اشیایی که برای فناوری های پیچیده به آنها نیاز است، محدود نمی شود.
در نمایشگاه بین المللی کالاهای الکترونیک در لاس وگاس، اشیای فراوانی دیده می شوند که با چاپگرهای سه بعدی ساخته شده اند. به نظر می رسد پایانی برای کاربردهای مختلف چاپگرهای
سه بعدی وجود ندارد.

  آخرین مدل های تلویزیون و خودرو
تلویزیون های 4K، گوشی های هوشمند خمیده و خودروی تویوتا با سوخت هیدروژن، برخی از فناوری های جدیدی است که امسال در نمایشگاه بین المللی محصولات الکترونیکی در لاس وگاس عرضه می شود.
تلفن G Flex 2 شرکت ال جی، دومین تلفن هوشمند خمیده ساخت این شرکت است. در این مدل از پردازنده ای جدید و پرقدرت استفاده شده است.
دانا وولمن، ویراستار ارشد مجله اینترنتی ENGADGET می گوید: ال جی جدیدترین شرکتی است که ابزارهای الکترونیکی خمیده می سازد. اما باید انتظار ابزارهای خمیده دیگر را هم داشت. سامسونگ این هفته کامپیوتر خمیده یکپارچه به بازار عرضه کرد. تاکنون تلویزیون، صفحه نمایش، تلفن هوشمند و بلندگوهای باریک و خمیده دیده ایم. ظاهرا این شرکت ها قصد دارند حتما ابزار خمیده را رواج دهند، چه بخواهید و چه نخواهید.
پاناسونیک، غول صنعت الکترونیکی ژاپن هم، آخرین محصولات فناوری 4K خود را در این نمایشگاه عرضه کرده است: تلویزیون های هوشمند سری CX850 با صفحه نمایش LED و LCD و تفیک اولترا اچ دی شرکت پاناسونیک می گوید این تلویزیون ها تصاویر زنده و رنگ های درخشان و مشکی خالص تری دارند. سری CX850 قابلیت پخش برنامه مستقیم از اینترنت را نیز دارد.
دانا وولمن می گوید: اگر مردم نخواهند سخت افزارها یعنی تلویزیون هایشان را عوض کنند آن وقت عرضه کنندگان فیلم و سریال نیاز ندارند به پخش 4K روی بیاورند و عجله هم نخواهند کرد. البته محصولات 4K در این نمایشگاه فراوان است و نگاه کردن به این تلویزیون های گران قیمت لذت دارد. اما بیشتر مردم عجله ای ندارند که یکی از این تلویزیون ها را بخرند.
شرکت تویوتا هم در نمایشگاه امسال لاس وگاس خبرساز شده است. خودرو تویوتای «میرای» با ظاهر اسپرت و سوخت هیدروژن به نمایش گذاشته شده است. برق خودرو با ترکیب هیدروژن و اکسیژن درون آن، تولید می شود.
محصول این ترکیب بخار آب است و هیچ نوع گاز آلاینده ای هم تولید نمی کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :