آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65957
تاریخ انتشار : 17 دی 1393 12:14
تعداد بازدید : 722

شارپ هم تلویزیون های فوق دقیق عرضه کرد

شرکت شارپ که زمانی برترین تولیدکننده تلویزیون های فوق دقیق بود، این روزها قصد دارد سهم بیشتری از این بازار را با عرضه تلویزیون های فوق دقیق به خود اختصاص دهد.


ایتنا- این شرکت مدعی است تلویزیون های جدید این شرکت که در نمایشگاه سی.ای.اس 2015 به نمایش درآمدند و ۴K Ultra HD نام دارند از دقت و وسعت رنگی فراتر از تلویزیون های رقیب برخوردارند.
این شرکت که در سال های گذشته بر بازار تلویزیون های فوق دقیق تسلط داشت این روزها در تلاش است تا دوباره سهم قابل قبولی از بازار یاد شده را به دست آورد.
در سال گذشته عرضه تلویزیون های فوق دقیق یا Ultra HD با افزایش 500 درصدی به 6.4 میلیون واحد رسید و بررسی های موسسه تحقیقاتی DisplaySearch نشان می دهد که این بازار امسال به علت کاهش قیمت تمام شده تلویزیون های یاد شده پررونق تر خواهد شد.
در فصل خرید کریسمس سامسونگ نمونه 55 اینچی این تلویزیون ها را به قیمت 900 دلار عرضه کرد.
از جمله دیگر بازیگران قدرتمند این بازار می توان به ال جی، سونی و سامسونگ اشاره کرد.
سامسونگ در سه ماهه سوم سال 2014 حدود 36 درصد از این بازار را در کنترل داشت و ال جی و سونی با سهم 15 و 9 درصدی در رتبه های بعدی بودند.
در این میان برخی منتقدان می گویند چشم انسان قادر به تشخیص تفاوت تصویر در تلویزیون های استاندارد 4K و تلویزیون های دقیق تر از آن نیست. اما عده ای از صاحب نظران این مساله را رد می کنند.
قیمت تلویزیون های 43 اینچ شارپ 750 دلار است که ارزان ترین مدل این مجموعه محسوب می شود.
بزرگترین مدل این مجموعه هم 70 اینچ است. این شرکت از سیستم عامل اندروید برای هوشمند سازی این تلویزیون ها استفاده کرده است.
همچنین پلاتفورمی موسوم به SmartCentral 4.0 برای اتصال هوشمند تلویزیون های یاد شده به اینترنت در نظر گرفته شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :