آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65953
تاریخ انتشار : 17 دی 1393 12:9
تعداد بازدید : 769

ایران قطب مدیریت طیف در خاورمیانه بود

بحث سرطان زا بودن تشعشعات موبایل و مایکرویو از مدت ها قبل در سطح جامعه نگرانی هایی را ایجاد کرده است با این وجود مدیر کل صدور پروانه سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات می گوید که این امواج در حد استاندارد مشکلی برای سلامت ایجاد نمی کنند.


ایسنا - مدیر کل صدور پروانه و سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در قالب یک کارگاه آموزشی به ارایه توضیحاتی درباره فرکانس های ارتباطی و تشعشعات امواج پرداخت و گفت: طیف های فرکانسی از جمله مواردی هستند که همواره از سوی دولت ها اجاره داده می شوند اما هیچ گاه واگذاری آنها حالت دایمی ندارد، چرا که لازم است مدیریت همواره روی آنها اعمال شود.
عظیم فرد ادامه داد: به عنوان مثال اگر زمانی یک هواپیما در حال حرکت باشد و طیفی برای آن تداخل ایجاد کند، این فرصت وجود ندارد که حاکمیت از صاحب آن طیف بخواهد که ارتباط خود را قطع کند، بلکه لازم است در این موارد دست حاکمیت باز باشد و بتواند جلوی مشکلاتی از این دست را بگیرد.
مدیر کل صدور پروانه، سرویس های رادیویی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات درباره هزینه هایی که حاکمیت از دارندگان طیف های مختلف فرکانسی دریافت می کند نیز اینگونه عنوان کرد: در هر صورت نباید مجموع درآمد دولت از دارندگان طیف بیش از چهار درصد درآمد آنها باشد. البته در این زمینه به عنوان مثال فردی که طیفی را برای ناوبری هوایی در اختیار دارد، ارتباطی نمی فروشد اما اپراتورها با استفاده از طیف به فروش ارتباط می پردازند و شرایط این دو با یکدیگر کاملا متفاوت است.
این کارشناس حوزه ارتباطات فرکانسی در بخش دیگری از صحبت های خود به دانش متخصصان ایرانی در این زمینه اشاره کرد و افزود: تا سال گذشته ما قطب مدیریت طیف در سطح منطقه بودیم و برای کشور های مختلف آموزش ها و آیین نامه های متعدد را ارایه می کردیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :