آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65938
تاریخ انتشار : 17 دی 1393 11:22
تعداد بازدید : 1025

CES 2015 رکوردهای جدید زد

نمایشگاه سالانه دستاوردهای الکترونیکی دنیا از روز گذشته در شهر لاس وگاس آمریکا کار خود را آغاز کرد. در نمایشگاه امسال بیش از ۱۶۰ هزار محصول الکترونیکی با فناوری های جدید به معرض دید بازدید کنندگان گذاشته شد.گری شاپیرو، رییس نمایشگاه دستاوردهای الکترونیکی می گوید: ما امسال رکورد شکسته ایم. نمایشگاه امسال نه تنها بزرگترین و پرتعدادترین سازنده محصولات الکترونیکی است بلکه، هیجان انگیزتر نیز هست. تولیدات بیشتر، تنوع و نوآوری های بیشتر از ویژگی های نمایشگاه امسال است. ابداعات ارایه شده در نمایشگاه امسال با تعداد بیشتری از تولیدکنندگان در دسته های مختلف ما را به اوج رسانده است.


  فناوری های پوشیدنی
نوآوری های این نمایشگاه در تمام زمینه ها از جمله فناوری های پوشیدنی تا فناوری های ارتباطی و خودروسازی دیده می شود. به عنوان مثال، می توان به جلیقه های هوشمندی اشاره کرد که به هنگام ورزش می تواند درجه گرمای بدن، ضربان قلب و نبض فرد را مشخص کند. شرکت هایی که در این بخش حاضر شده اند تقریبا هر ایده ای را که بتوان تصور کرد به نوعی به واقعیت تبدیل کرده اند. گجت هایی که در این بخش ارایه شده است در نوع خود جالب توجه هستند، از کنترل کننده های نوزاد گرفته تا آرامش بخش های روح و روان.در نمایشگاه هایی از این دست تمام شرکت های کوچک و بزرگ فرصت مناسبی جهت معرفی تازه ترین دستاوردهای شان دارند. شرکت Liquid Image در سانتاروزای کالیفرنیا از جمله این شرکت کنندگان است که دوربین پوشیدنی Ego LS را به دنیا معرفی می کند.این فناوری جدید قادر است ویدیوهای زنده را در شبکه 4G پخش کند. این دوربین از بهار سال 2015 و با قیمت 399 دلار وارد بازار می شود.  شرکت سنگاپوری نیز به نام Zensorium دستگاه پوشیدنی خود ار در این نمایشگاه در معرض نمایش گذاشت که می توان آن را همچون یک ساعت هوشمند به دست بسته و یا به لباس متصل کرد. این فناوری جدید قادر است تعداد ضربان قلب و فشار خون را اندازه گیری کرده و با استفاده از آنها میزان استرس فرد را ارزیابی کند. قیمت این ساعت که در نمایشگاه CES نیز به نمایش عمومی گذاشته شده 199 دلار است.
Melomind نیز فناوری پوشیدنی دیگری است که بر سر گذاشته می شود و محصول خلاقانه شرکت myBrain Technologies فرانسه در پاریس است درحقیقت نوعی وسیله کمکی آرامش بخش برق نگاری است که اطلاعات به دست آمده از مغز را به تلفن همراه هوشمند کاربر ارسال می کند.
چندین الکترود فلزی دستگاه امواج مغز را اندازه گیری و اطلاعات به دست آمده را از طریق بلوتوث به اپلیکیشنی در تلفن همراه هوشمند ارسال می کند. این فناوری جدید قابلیت پخش موسیقی را نیز دارد به طوریکه بر اساس امواج مغزی ثبت شده موسیقی مناسبی پخش می کند تا کاربر احساس آرامش بیشتری کند.
رابین راسکین، بنیانگذار موسسه زندگی در عصر دیجیتالی درباره این محصول می گوید: این لباس به گیرنده های حساسی مجهز است. می توانید نوعی را انتخاب کنید که وقتی گرم تان بشود بدن تان را خنک کند. نوعی دیگر از این لباس می تواند به شما وضعیت قلب تان را نشان دهد. یا اینکه میزان قند خون تان را در صورت مبتلا بودن به دیابت مشخص کند. در واقع هر زمان وضعیت شما را ارزیابی می کند.

  پهپادها
پهپادها در نمایشگاه امسال جایگاه ویژه ای دارند. تنها یک طبقه از این نمایشگاه که در مساحتی بالغ بر ۱۵۰ هزار متر برگزار می شود، به این محصول پرطرفدار اختصاص یافته است. پهپادها در عرصه عکاسی و فیلمبرداری از ارتفاع بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و طی سال های اخیر، پیشرفت های زیادی در فناوری این محصول صورت گرفته است.به گفته کالین تیلور، خبرنگار حوزه فناوری، صنعت تولید پهپاد دامنه وسیعی دارد و به مرور هم ارزان تر و قابل استفاده تر می شوند. در نتیجه، این محصول از یک طبقه اختصاص داده شده در نمایشگاه دستاوردهای الکترونیکی فراتر می رود و باید به بالاتر نگاه کرد.

  خودروهای هوشمند
صنعت اتومبیل سازی نیز از دیگر بخش های مهم عرضه شده در این نمایشگاه است. خودروهای بدون سرنشین و هوشمند از جمله تولیداتی است که در نمایشگاه دستاوردهای الکترونیکی لاس وگاس به نمایش در آمده است. در مجموع، ۱۰ شرکت بزرگ خودروسازی از جمله تویوتا، فورد، بی ام دبلیو، و مرسدس در این نمایشگاه حضور دارد. سال گذشته بیش از ۱۶۰ هزار نفر از این نمایشگاه دیدن کرده بودند. در این نمایشگاه که تا روز جمعه ادامه خواهد یافت، بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تولید کننده
حضور دارند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :