آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65896
تاریخ انتشار : 16 دی 1393 11:52
تعداد بازدید : 823

تا سال 2020

ثبت اختراعات چین سه برابر می شود

چین به منظور بالا بردن سطح اقتصاد فناوری محور این کشور در عرصه های کشاورزی گرفته تا داروسازی، قصد دارد که تعداد ثبت اختراع خود را تا سال 2020 سه برابر کند.


رویترز- دولت چین قصد دارد تا سال 2020 به ازای هر 10 هزار نفر جمعیت این کشور 14 اختراع نوآورانه ثبت کند. این در حالی است که در سال 2013، به ازای هر 10 نفر جمعیت این کشور فقط چهار اختراع ثبت شده است.
براساس گزارش دولت چین، در سال 2013 حدود 629 هزار و 612 اختراع ثبت شده که این تعداد نسبت به ایالات متحده آمریکا 200 هزار بیشتر است.
پکن قصد دارد که با این اقدامات به بزرگترین کشور در عرصه صنایع فناوری های پیشرفته تبدیل شود. در حال حاضر نیز چین در زمینه توسعه فناوری های روز رشد بسیار چشمگیری داشته است و کارشناسان معتقدند که این کشور در آینده ای نزدیک به مهد فناوری یا به قول کارشناسان فناوری، سیلیکون ولی دوم جهان تبدیل خواهد شد. اما براساس گزارش دولت چین، یکی از مهم ترین دلایل این تصمیم این است که چین در بخش صنایع تولیدی با رشد کند و افزایش هزینه ها در ایجاد زیرساخت های مربوطه شده است.
این اقدام چالش بزرگی را برای پیشگامان فناوری در چین و همچنین غول های فناوری در کشورهای دیگر ایجاد خواهد کرد.
دولت چین در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: مالکیت معنوی روز به روز به یکی از مهم ترین اجزای منابع راهبردی و توانمندی رقابتی چین تبدیل می شود.
در این اطلاعیه همچنین تاکید شده که تا سال ۲۰۲۰ باید بستر قانونی لازم برای حمایت از حقوق مالکیت معنوی توسعه دهندگان فراهم شود. این کشور همچنین قصد دارد طول زمان لازم برای ثبت حق اختراعات را که در سال ۲۰۱۳ به طور متوسط 3/22 ماه بوده است تا سال ۲۰۲۰ به 2/20 ماه کاهش دهد.

  چین به دنبال آینده ای روشن
چین ششمین کشور جهان در زمینه توسعه فناوری محسوب می شود و حتی می توان گفت آرام آرام درحال تبدیل شدن به یک قدرت ماورایی در زمینه فناوری است و برخی هم معتقدند تا 20 سال آینده، قدرت برتر جهان در حوزه فناوری خواهد شد.
بخش عمده ای از شرکت های تولیدکننده گوشی های تلفن همراه و همچنین بسیاری از شرکت های تولیدکننده تجهیزات و نرم افزارهای بازی های کامپیوتری در این کشور مرکز فرماندهی دارند. چین تنها در بخش هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات دفاعی حدود 145 میلیارد دلار هزینه برای سال آینده در نظر گرفته است.
چین که در حال حاضر از نظر تحقیق و پژوهش نصف آمریکا سرمایه گذاری دارد انتظار می رود با ادامه این روند رو به رشد، تا 10 سال آینده از آمریکا پیشی بگیرد؛ هرچند این کشور به دنبال آن است که در این زمینه جای ژاپن را بگیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :