آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65819
تاریخ انتشار : 15 دی 1393 12:26
تعداد بازدید : 633

جلسه کارمزد کارتخوان ها باز هم به تعویق افتاد

اکبر کمیجانی درباره وضعیت موسسات غیرمجاز گفت: به طور رسمی تاکنون بر رفتار و عملیات این موسسات نظارت نداشتیم ولی با مراجعاتی که بانک مرکزی به موسسات غیرمجاز داشته، برآوردهایی را انجام داده است و به مرور زمان و با شفاف شدن اطلاعات به این آمار و ارقام خواهیم رسید.


مهر - قائم مقام بانک مرکزی با اعلام اینکه تاکنون نظارت رسمی بر موسسات غیرمجاز نداشتیم، گفت: موسسات و بانک های جدید هفتگی اطلاعات خود را به بانک مرکزی می دهند.
قائم مقام بانک مرکزی با تاکید بر اینکه در حال حاضر موسسات و بانک های جدید به طور هفتگی اطلاعات خود را در اختیار بانک مرکزی قرار می دهند، افزود: موسسات غیرمجاز درحال تلاش هستد و امیدواریم در زمان بندی تعیین شده این موسسات به نظم دربیایند. وی درباره اخذ کارمزد از دارندگان دستگاه های کارتخوان فروشگاهی، اظهارداشت: گزارش بانک مرکزی در این زمینه به شورای پول و اعتبار می رود. به دلیل گرفتاری ها و تعطیلات چند جلسه است که شورای پول و اعتبار جلسه نداشته است. کمیجانی  ادامه داد: انتظار داشتیم فردا این جلسه برگزار شود ولی چون فردا هم اکثریت اعضا در همایش اقتصاد ایران حضور دارند، احتمال تشکیل جلسه خیلی کم است و امیدواریم در هفته های آتی با تشکیل جلسات شورا، موضوع دریافت کارمزدها در دستور جلسه شورا قرار گیرد. وی درباره تکلیف موسسه توسعه گفت: این موضوع در دستور کار بانک مرکزی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :