آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65815
تاریخ انتشار : 15 دی 1393 12:21
تعداد بازدید : 548

به منظور تحقق طرح عدالت الکترونیکی

دادگستری استان ها، صاحب معاون آمار و اطلاعات می شوند

معاون آمار و اطلاعات قوه قضاییه گفت: طرح عدالت الکترونیکی برای ارتقای بهره وری در رسیدگی به پرونده ها و خدمات دستگاه قضایی در استا ن های مختلف کشور اجرا می شود.


ایرنا- حمید شهریاری در همایش «هم اندیشی آمار و فناوری اطلاعات» روسای ادارات دادگستری کشور در مشهد افزود: طرح عدالت الکترونیکی به تصویب شورای معاونان قوه قضاییه رسیده و 50 پروژه در راستای آن ثبت شده و در حال اجرا است.
وی افزود: آیین نامه خدمات الکترونیکی در 15 ماده تهیه شده و در بطن آیین دادرسی کیفری جدید و با استفاده از قوانین موجود تهیه و تصویب شده است.
معاون قوه قضاییه گفت: تاسیس شورای راهبری الکترونیکی یکی از اقدامات مهم قوه قضاییه برای بسترسازی رفع مشکلات در این بخش و ارتقای سطح کیفی خدمات است که زمینه ای برای سیاست گذاری و تدوین قانون دادرسی الکترونیکی را فراهم می کند.
شهریاری گفت: شورای راهبردی الکترونیکی با هدف توسعه و ارتقای آیین دادرسی کیفری و از 21 متخصص حقوقی مرتبط تشکیل شده است.
وی افزود: در این راستا معاونت آمار و اطلاعات در دادگستری های استان های کشور تشکیل می شود.
وی گفت: تشکیل مرکز ملی داده های قوه قضاییه با اهداف سازماندهی خدمات و آمار و اطلاعات دقیق قضایی از دیگر اقدامات قوه قضاییه در این بخش است.
معاون قوه قضاییه گفت: پس از تکمیل اطلاعات سامانه مرکز ملی داده های قوه قضاییه، تصویب آیین نامه ای برای سازماندهی و انسجام بخشی این فعالیت ها مورد نیاز است که پیش نویس آن تهیه شد.
وی گفت: تمام دستگاه های تابعه، ضابطان قضایی و کمیسیون های ذی ربط در کشور موظف شده اند اطلاعات خود را در مرکز ملی داده های قوه قضاییه قرار دهند.
وی همچنین از شبکه ملی عدالت به عنوان دیگر اقدامات مهم قوه قضاییه یاد کرد و مهم ترین نتایج تشکیل این شبکه ملی را ساماندهی اطلاعات و ارتباطات الکترونیکی بین ضابطان و دستگاه های قضایی، محاکم و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی و امکان دسترسی به اطلاعات مورد نظر برشمرد.
وی از راه اندازی درگاه ملی قوه قضاییه خبر داد و گفت: مردم از طریق این درگاه می توانند ضمن ورود و دستیابی به اطلاعات عمومی قوه قضاییه و سایر اطلاعات آموزشی و معرفی مسوولان قضایی، با نحوه ارتباط گرفتن با مسوولان و دست اندرکاران ذی ربط برای پی گیری تقاضاهای خود، آشنا شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :