آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65782
تاریخ انتشار : 14 دی 1393 11:52
تعداد بازدید : 843

آخرین تحولات و تبعات تخریب دو طبقه در علاءالدین

در طول چند روز گذشته اتفاقات عجیبی در بزرگ ترین مرکز خرید و فروش گوشی در تهران به وقوع پیوست. طبقه هفتم این پاساژ که به تازگی راه اندازی شده بود توسط شهرداری با حکم شورای شهر و دخالت نیروی انتظامی تخریب شد.


فناوران
- گزارش ها حاکی است از سال 85 فضای پارکینگ منفی سه پاساژ علاءالدین به ملک تجاری تبدیل شد و از آن زمان فروشگاه هایی به شکل غیر قانونی شروع به فعالیت کرده اند. از سوی دیگر طبقه هفتم پاساژ در طول یک سال گذشته به شکل کامل ساخته و بیش از 100 واحد فروخته شد.
 این در حالی است که حدود 10 سال پیش علاءالدین مجوز ساخت تعداد بیشتری طبقه در ساختمان این پاساژ را با مهلت 2 ساله داشته، اما از زمان صدور مجوز تاکنون 10 سال طول کشیده و امسال این طبقه به بهره برداری رسیده است.
 بنابراین در طول چند ماه گذشته فعالیت این طبقات از سوی شهرداری و دیوان عدالت اداری مورد اعتراض قرار گرفت.
بر این اساس در طول هفته گفته این طبقات با همه اعتراضاتی که درباره آن انجام شد، تخلیه و جمعه گذشته تعدادی از مغازه ها تخریب و تعدادی دیگر پلمب شد.
در حالی تخریب طبقه هفتم علا ءالدین صورت گرفت که تمامی مغازه های آن با قیمت های میلیاردی واگذار شده بود.
با این حال پاساژ علاءالدین هفته جاری را مثل همیشه آغاز کرد و همچون روزهای گذشته رفت و آمد به این پاساژ کماکان ادامه دارد.
اما تخریب طبقات علاءالدین تبعاتی هم در پی داشته که در ادامه به آنها می پردازیم.
 بیکاری 120 مغازه دار 
در حالی که کمتر از سه ماه تا پایان سال باقی مانده و زمان مهمی برای فروشندگان به شمار می رود، تخریب مغازه های طبقه 7 و منفی 3 علاالدین باعث بیکاری بسیاری از فروشندگان شده و می شود.
تعطیلی 120 واحد در طبقه 7 این پاساژ که به تازگی صاحبان با قیمت میلیاردی خریداری کرده اند اثرات جبران ناپذیری در کسب و کار این افراد خواهد داشت.
 شایعه بازگشت مغازه داران
در پی تخریب طبقات هفتم و منفی سه پاساژ علاءالدین، شایع شده که مدیر پاساژ به برخی از فروشندگان وعده های مبنی بر دریافت مجوز برای ادامه کار طبقه هفتم داده است.
همزمان با تخریب واحدهای تجاری طبقات هفتم و منفی سه علاءالدین و در پی پلمب واحدهای تخریب نشده، ظاهرا به منظور جلوگیری از اغتشاش، مدیران علاءالدین وعده داده اند که در صدد دریافت مجوز برای ادامه فعالیت این طبقه هستند.
از سوی دیگر فروشندگان سایر طبقات معتقدند که دریافت چنین مجوزی امکان پذیر نیست، زیرا این حکم از سوی دیوان عدالت اداری و شورای شهر صادر و از سوی شهرداری اجرایی شده است.
 بالا رفتن اجاره بهای سایر مراکز فروش
در پی تخریب و تعطیلی بسیاری از مغازه های پاساژ علاءالدین، شایع شده که مراکز خرید مجاور اجاره بهای واحدهای تجاری خود را افزایش داده اند.
بسیاری از مغازه داران که در اثر تعطیلی واحدهای طبقات منفی سه و هفتم علاءالدین بیکار شده اند، ظاهرا به دنبال اجاره مغازه هایی در مراکز خرید دیگر در نزدیکی علاءالدین هستند، بر این اساس شایعات بسیاری در باره افزایش اجاره بها و قیمت واحدهای تجاری این مراکز منتشر شده که حاکی از افزایش دو برابر این قیمت هاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :