آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65780
تاریخ انتشار : 14 دی 1393 11:50
تعداد بازدید : 620

شکایت از اشغال شدید حافظه آیفون

دو تن از کاربران تولیدات اپل شکایت جالبی را بر ضد این شرکت تقدیم دادگاه کرده اند. علت این شکایت رفتار غیرشفاف شرکت یاد شده عنوان شده است.


خبرگزاری فارس
- علت این شکایت آن است که اپل اعلام نکرده در صورت به روزکردن سیستم عامل iOS8 توسط کاربران آیفون، آیپد و آی پاد تاچ،  بیش از 23 درصد از حافظه سیستم اشغال خواهد شد.
این دو کاربر فهرستی از میزان حافظه اشغال شده توسط سیستم عامل یاد شده را روی تولیدات مختلف اپل منتشر کرده اند. بر این اساس سیستم عامل به روز شده iOS8  حداقل 18 درصد و حداکثر 23 درصد از کل حافظه دستگاه را اشغال می کند.
در بخشی از این شکایت تصریح شده که کاربران انتظار ندارند این حجم از حافظه دستگاه توسط سیستم عامل آن اشغال شود و به روزرسانی نباید تا این حد حجیم باشد. در ادامه این شکایت ادعا شده که حجم پایین حافظه آیفون عملا کاربران را  مجبور به خرید خدمات کلود شرکت اپل یعنی آی کلود می کند.
شاکیان این وضعیت را یک تاکتیک تجاری از سوی اپل توصیف کرده اند تا این شرکت بدین وسیله کسب درآمد کند. کاربران یاد شده به خصوص این مشکل را برای کاربران آیفون های 6 و5 جدی توصیف کرده و خواستار دریافت غرامت از اپل و ارا یه توضیحات به عموم کاربران شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :