آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65518
تاریخ انتشار : 9 دی 1393 11:37
تعداد بازدید : 614

صدور ضمانت های صادراتی برای تامین منابع مالی صادرکنندگان

معاون صندوق ضمانت صادارات ایران گفت: حمایت و پشتیبانی از صادرات غیر نفتی از جمله ماموریت‎های این صندوق است و علاوه بر پوشش ریسک های سیاسی و تجاری صادرات، با صدور انواع ضمانت نامه اعتباری به تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان نیز کمک می شود.


ایسنا- حسین طالب لو افزود: از جمله حمایت های این صندوق از صادرات غیر نفتی، صدور بیمه نامه سرمایه گذاری جهت پوشش ریسک های سیاسی که سرمایه گذاری صادرکنندگان ایرانی در سایر کشورها را به مخاطره می افکند و تسهیل تامین منابع مالی مورد نیاز صادرکنندگان است.
طالب لو افزود: یکی از عواملی که همواره موجب نگرانی صادرکنندگان می شود وجود ریسک‎های سیاسی و تجاری در روند صادرات است. چرا که تحقق هر یک از این ریسک ها موجب عدم وصول وجه کالا و خدمات صادره از سوی آنها می شود که این امر باعث ناتوانی صادرکنندگان و ورشکستگی آنها می شود.
معاون بازاریابی صندوق ضمانت صادارات ایران در ادامه گفت: به منظور تشویق صادرکنندگان به توسعه فعالیت های صاداراتی خود و کاهش نگرانی آنها در این زمینه و ارایه پوشش های لازم به آنها در مقابل انواع ریسک‎ها دولت اقدام به ایجاد شرکت های بیمه اعتبار صادراتی کرده اند که عمدتا وابسته به دولت و حمایت های مالی آنها است.
وی تصریح کرد: صندوق ضمانت صادارات ایران نیز در راستای حمایت از صادرکنندگان در مقابل این ریسک‏ها و به منظور تامین امنیت مالی و توسعه موثر صادارات غیر نفتی کشور به عنوان یکی از زیر مجموعه های وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال انجام وظیفه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :