آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65509
تاریخ انتشار : 9 دی 1393 11:11
تعداد بازدید : 784

سلام ما را به آقای انتظاری برسان!

روز گذشته نشست خبری همایش بین المللی فضای مجازی پاک برگزار شد. هرچند اصل همایش قاعدتا اهمیت خبری دارد، اما حضور رسول جلیلی عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در این نشست، سبب شده بود تا خبرنگاران با سوالات متعددی در مورد عملکرد و موضوعات مرتبط با شورا، به این نشست بیایند.

علی اصلان شهلا
البته علت حجم بالای سوالات نیز مشخص بود، اعضای شورای عالی فضای مجازی، از رییس آن گرفته تا اعضای حقیقی و حقوقی، چندان پاسخگوی خبرنگاران نیستند و اصولا در دسترس آنها برای پرسش قرار نمی گیرند. آخرین کنفرانس مطبوعاتی رییس شورا نیز به اسفند سال گذشته باز می گردد.
با این حال حضور جلالی در این نشست خبری هم، راهگشا نبود و او با این بهانه که «این نشست خبری ربطی به شورای عالی فضای مجازی ندارد و در فرصت دیگری پاسخ خواهم گفت»، نه تنها به سوالات متعدد خبرنگاران در مورد عملکرد این شورا در زمینه تولید محتوا، فیلترینگ، پیوست فرهنگی و... پاسخ نداد که جلسه را 30 دقیقه زودتر از موعد مقرر ترک کرد. نکته جالب تر این که در هنگام آغاز بخش پرسش و پاسخ، مسوولان جلسه، با صرف ناهار، عملا فرصت چندانی به خبرنگاران برای طرح پرسش های خود ندادند.
جلالی البته هرچند وعده داد در «فرصت دیگری» پاسخگوی سوالات در مورد شورای عالی فضای مجازی باشد، اما وقتی خبرنگاران از وی درخواست شماره تلفن برای ایجاد آن فرصت را کردند، وی شماره تلفن دفترش را داد تا خبرنگاران چندان به این وعده، دل خوش نکنند.
البته نگارنده، پیشتر در دو یادداشت جداگانه، از رییس شورای عالی فضای مجازی و روابط عمومی این شورا درخواست کرده است با برگزاری نشست مطبوعاتی، و یا حداقل انتشار یک مکتوب، گزارش عملکرد این نهاد را ارایه کنند، دعوتی که همچنان بی پاسخ مانده است.
ناامیدی خبرنگاران از جلالی، سبب شد در پایان نشست مطبوعاتی با وی از طعنه بخواهند: «سلام خبرنگاران را به آقای انتظاری برسان».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :