آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65508
تاریخ انتشار : 9 دی 1393 11:0
تعداد بازدید : 732

فرصت تاریخی برای مبارزه با فساد

در ادامه بخش دوم این نوشته به بررسی و تحلیل جمله دوم پاسخ رهبر انقلاب به نامه معاون اول رییس جمهوری می پردازیم.

امیرحسین سعیدی نایینی
نکته مهم دیگری در این جمله نهفته  است که مسوولان سه قوه با آگاهی از فساد موجود و اراده برای مبارزه  با آن تا این حد می توانند یا توانسته اند  دستاورد داشته باشند
و چنانچه قصد مبارزه اساسی و قاطعانه با فساد باشد، باید عزمی ملی جزم شود و بلاشک ورود مردم و کمک های آنهاست که می تواند موفقیت را تضمین کند.
کما اینکه در تمامی توطئه های بیگانگان نیز مردم بوده اند که با حضور خود دسیسه ها را نقش بر آب کرده اند، در این توطئه دشمنان داخلی که ترویج فساد در سرلوحه کار آنان است، بدون حضور مردم کاری اساسی و قاطعانه انجام نخواهد شد.
پس بر مسوولان است که با  نمایندگان واقعی مردم در فعالیت های اقتصادی که همان صنوف هستند، نهایت همراهی و همکاری را داشته باشند.
البته جریان فساد نیز بیکار نمانده و همواره با استقلال صنوف مخالفت نموده و با تلاشی مستمر در وابسته کردن آنها  کوشیده است؛ در حرفه و صنعتی واحد تشکلات به وجود می آورد تا از هرکدام در موقع مناسب سوء استفاده های لازم را ببرد و با این کار زمینه اختلاف و تشتت را در صنوف نیز  ایجاد می کند تا آنها را بخود سرگرم و زمینه را برای مفسده آماده کند.
 اما از بین صنوف، صنف فاوا در این برهه رسالتی تاریخی بر عهده دارد؛ زیرا همانگونه که در موقع شیوع وبا، همه چشم شان به صنف پزشکان است تا با این مریضی مبارزه کند، در مبارزه با بلای فساد نیزصنف فاوا همان نقش را دارد.  زیرا  مبارزه با فساد و رسیدن به شفافیت دردنیای امروز با بکارگیری و توسعه فاوا امکان پذیر است.
مسوولان سه قوه بلا شک باید به این نتیجه رسیده باشند که هرگونه سنگ اندازی در راه بکارگیری و توسعه فاوا یعنی یاری رساندن به فاسدانی که قصد دارند تیشه به ریشه ملت بزنند.
دست اندرکاران این صنف نیز رسالتی تاریخی در پیش دارند .تا در پاسخ به ندای رهبر معظم وخشنودی خدا و  مردمی نجیب و دوست داشتنی ونجات مرزو بوم شان  تمامی تلاش خودرا بکاربرند تا منویات رهبری محقق شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :