آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65506
تاریخ انتشار : 9 دی 1393 10:57
تعداد بازدید : 812

عضو کمیسیون سخت‌افزار سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران

عطف به ما سبق بخشنامه گمرک صنف IT را به هم ریخته است

عضو کمیسیون سخت افزار سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران در خصوص افزایش 4درصدی برخی از کالاهای فناوری اطلاعات گفت: عطف به ما سبق شدن بخشنامه بسیاری از شرکت های واردکننده محصولات کامپیوتری را به دردسر انداخته و برایشان مصیبت شده است.


فناوران- علیرضا پورنقشبند افزود: وقتی اعلام می کنند بخشنامه عطف به ما سبق شده است یعنی این که تعرفه 4 درصدی شامل تمام کالاهایی که از ابتدای سال وارد بازار شده است، می‏شود در صورتیکه این اجناس فروخته شده‎اند.
وی در اعتراض به این موضوع گفت: چرا بخشنامه‎ای که 8 ماه پیش لغو شده است دوباره باید اجرا شود در حالیکه کالای مشمول تعرفه چند ماه پیش با سود کمتر از 4 درصد فروخته شده است و اکنون فعلان صنفی باید این مبلغ را ازجیب هزینه کنند.
پورنقشبند با بیان اینکه این موضوع در جلسات کمیسیون سخت افزار نصر تهران مطرح شده و در حال پیگیری هستیم، گفت: متاسفانه دولتمردان هر کاری که بخواهند انجام می دهند و توجهی به اعتراض صنف ندارند.
وی افزود: اینگونه تصمیم گیری ها کشوری است و نهادهای صنفی نمی توانند آن را تغییر دهند لذا باید قبل از اتخاذ چنین تصمیماتی از کارشناسان صنف نظرخواهی شود که معمولا این
اتفاق نمی افتد.
وی تاکید کرد: اگر سازمان نظام صنفی رایانه ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت دارای کرسی یا تریبونی بود قطعا جلوی چنین تصمیم گیری های نادرستی گرفته می شد.
عضو کمیسیون سخت افزار نصر تهران گفت: اردیبهشت ماه سال جاری که این بخشنامه ابلاغ شد تمامی نهادهای صنف رایانه به آن اعتراض کردند و این موضوع باعث شد تا دوباره لیست کالاهای فرهنگی بازبینی شود.
وی افزود: البته بخشنامه قبلی ایراد و ابهام بسیاری داشت و باعث شده بود که گمرک افزایش 4درصدی تعرفه را برای تمام کالاهای IT لحاظ کند، اما این بخشنامه گویا شفاف‎تر است و منطقی تصمیم گرفته‎اند.
وی اضافه کرد: در همه جای دنیا برای استفاده از کالای فرهنگی تسهیلات داده می‎شود تا فرهنگ‎سازی صورت گیرد در صورتی‎که پرداخت عوارض برای یک کالای فرهنگی خود ضد فرهنگ است.
پورنقشبند همچنین در مورد تاثیر این افزایش 4 درصدی بر بازار کامپیوتر گفت: با توجه به اینکه نرخ دلار افزایش یافته است، این موضوع فعلا ملموس نیست اما قطعا روی بازار تاثیر خواهد گذاشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :