آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65482
تاریخ انتشار : 8 دی 1393 11:23
تعداد بازدید : 694

نسخه هفتم «شتاب» عملیاتی شد

نسخه جدید نرم افزار سامانه مرکز شتاب موسوم به «شتاب 7» با اعمال تغییراتی از جمله ایجاد تراکنش های شارژ و دشارژ کیف پول الکترونیکی، انتقال از کارت به حساب و مواردی دیگر به بهره برداری رسید.

فناوران - نسخه جدید نرم افزار سامانه مرکز شتاب موسوم به «شتاب 7» بامداد جمعه 14 آذر ماه به بهره برداری رسید.
در ویرایش جدید نرم افزار شتاب، تغییرات گسترده ای به وجود آمده است به گونه ای که افزایش تنوع خدمات شتاب متناسب با فضای گسترده کسب و کار، ارتقای امنیت و همسویی با محیط های بین المللی را پشتیبانی می کند. این مجموعه تغییرات در راستای نیاز های جدید شبکه بانکی، به کارگیری استانداردهای نوین و ظرفیت سازی مناسب  صورت گرفته است.
مهمترین تغییرات صورت گرفته عبارتند از:  ارتقای استاندارد فنی سوئیچ شتاب به آخرین ویرایش استاندارد در این حوزه، ایجاد تراکنش های شارژ و دشارژ کیف پول الکترونیکی، ایجاد خلاصه صورت حساب 10 تراکنش آخر،  ایجاد تراکنش انتقال از کارت به حساب، ایجاد تراکنش پرداخت اقساط و  لغو خرید و افزودن الگوریتم های امنیتی قوی تر.
بر این اساس مستندات فنی ویرایش «شتاب 7» پس از طراحی و تدوین، در مهر ماه 92 در اختیار کلیه بانک ها و پیمانکاران آنها قرار داده شد تا بر اساس آن ارتقاء لازمه  به وجود آید. هر بانک باید پس از اعلام آمادگی، آزمون های تاییدی را انجام و از لحاظ رعایت استانداردهای اعلامی و الزامات فنی، مورد ارزیابی قرار گیرد و چنانچه نتایج آن مثبت باشد؛ پس از تایید نهایی اداره نظام های پرداخت بانک مرکزی، نسخه شتاب 7 خود را فعال کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :