آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65458
تاریخ انتشار : 8 دی 1393 11:0
تعداد بازدید : 771

زیرساخت های فرسوده عامل قطعی اینترنت است

کارشناس یک شرکت اینترنتی با بیان این که استاندارد کیفیت اینترنت در ایران تفاوت چندانی با اینترنت در سایر کشورها ندارد، گفت: برخی مشکلاتی که در قطعی اینترنت بوجود می آید، به زیرساخت های سیمی فرسوده مربوط است.


ایسنا- ساسان کمیلی زاده با بیان این که اینترنت بی سیم در ایران قابلیت ارایه سرعت از یک تا چهار مگابایت را دارد، اظهار کرد: در حال حاضر اینترنت بی سیم مثل وایمکس از یک تا دو مگ عرضه می شود که از نظر جهانی این میزان سرعت استاندارد است.
وی افزود: با ورود تکنولوژی 3G  و 4G  که دارای فناوری بالاتری هستند، امکان بالا رفتن بیشتر سرعت اینترنت نیز وجود دارد.
کمیلی زاده درباره اینترنت ADSL خاطرنشان کرد: اینترنت ADSL نیز در کشور از چهار تا 10 مگ سرعت دارد که میزان پهنای باند در خارج از کشور نیز همین میزان است. تنها تفاوت اینترنت در ایران با سایر کشورها بحث حجمی فروخته شدن اینترنت در مورد خدمات سیمی است.
او در این باره تصریح کرد: در هیچ جای جهان رایج نیست که اینترنت سیمی و یا همان ADSL به صورت حجمی فروخته شود اما این امر در مورد اینترنت موبایل و بی سیم در همه کشورها وجود دارد.
وی درباره مشکل قطع شدن اینترنت در کشور خاطرنشان کرد: از زمانی که سرویس دهنده یک سرویس را به مشترک ارایه می دهد ممکن است در بخشهای مختلفی این امکان قطعی وجود داشته باشد که باید در هر مورد به صورت جداگانه بررسی شود.
کمیلی زاده ادامه داد: گاهی اوقات قطع شدن اینترنت مساله ای نیست که مربوط به مشکل اپراتور باشد بلکه این مشکلات گاهی از شرکت زیرساخت است.
وی ادامه داد: علاوه بر آن زیرساخت های ارتباطی سیمی کشور نیز فرسوده است که همین امر موجب قطعی اینترنت می شود.
کمیلی زاده در ادامه درباره تخفیف هایی که قرار بود به شرکت های PAP داده شود، گفت: درست است که اینترنتی که شرکت زیرساخت ارایه می کند معمولا با قیمت بالا به شرکت های اینترنتی فروخته می شود اما هزینه های یک شرکت اینترنتی بزرگ شامل هزینه مربوط به لایسنس، ایجاد شبکه، ایجاد زیرساخت های
ارتباطی و ارتباطات بین استانی است که هزینه اینترنت خریداری شده از شرکت زیرساخت تنها 10 درصد این هزینه ها را شامل می شود.
معاون این شرکت اینترنتی ادامه داد: بنابراین اگر شرکت ارتباطات زیرساخت در میزان هزینه فروش اینترنت شرکت ها 25 درصد نیز تخفیف دهد تغییر محسوسی در هزینه های نهایی شرکت ایجاد نمی شود.
وی با بیان این که تخفیف های شرکت زیرساخت از آبانماه به شرکتهای اینترنتی ارایه شده است، اظهار کرد: اگر شرکت زیرساخت هزینه های انتقال اینترنت را نیز کاهش دهد، در آن زمان است که شرکت ها می توانند تخفیف خوبی به مشتریان بدهند بنابراین هنوز تاثیرات تخفیف شرکت زیرساخت در سازمان احساس نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :