آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65448
تاریخ انتشار : 8 دی 1393 10:34
تعداد بازدید : 745

کار پیونگ یانگ نبوده است

سـونی را «لنـا» خـانم هـک کـرد

بعد از هک شدن سیستم های کامپیوتری استودیوی سونی پیکچرز همه انگشت ها به سمت کره شمالی نشانه رفت و جنگ سردی میان آمریکا و کره شمالی شروع شد. آمریکا معتقد بود که هک این استودیو کار کره شمالی است و این جریان تا بدانجا کشیده شد که اینترنت کره شمالی قطع شد و همه معتقد بودند آمریکا در گروکشی با هک سونی این کار را انجام داده است. تمامی اینها در حالی است که کارشناسان امنیت سایبری با بررسی هایی که انجام دادند، اعلام کردند که کره شمالی در پس هک شدن سیستم های کامپیوتری استودیوی سونی پیکچرز نبوده و گزارش FBI مبنی بر دست داشتن پیونگ یانگ در این حمله بی اعتبار است.


فناوران- این کارشناسان امنیت سایبری حتی ادعا کردند که زنی به نام “لنا” از داخل استودیوی سونی سیستم های این شرکت را هک کرده است. این در حالی است که پلیس فدرال آمریکا  هفته گذشته اعلام کرد که یافته های جامعی را به دست آورده که نشان می دهد دولت کره شمالی در پس هک شدن سونی پیکچرز بوده است.
در پی این گزارش، باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری پایان سال با حمله به کره شمالی اعلام کرد آمریکا این اقدام را در زمان و مکان مناسب تلافی خواهد کرد. اما اکنون کارشناسان برجسته امنیت سایبر یافته های FBI را زیر سوال برده و بی اعتبار می دانند. به علاوه شرکت امنیت سایبر نورس پس از انجام یک تحقیقات مستقل فاش کرد، زنی به نام “لنا” از داخل استودیوی سونی پیکچرز مسوول این حمله سایبری بوده است.
مارک راجرز، کارشناس برجسته امنیت سایبر مشکلات تحقیقات FBI را در گزارشی در روزنامه دیلی میل تشریح کرد. راجرز مدیر عملیاتهای امنیتی در دی ای اف بزرگ ترین کنفرانس هکرها در جهان است.
اولین ادعای FBI که راجرز آن را رد می کند یکی از اصلی ترین مستندات پلیس آمریکا است مبنی بر اینکه بدافزار مورد استفاده در این حمله با بدافزاری دیگری که عاملان کره شمالی قبلا ساخته اند مرتبط است.
راجرز افزود: در این جا دو مشکل وجود دارد که FBI یافته های خود را براساس آنها بنا کرده است. اول اینکه اگرچه در حمله به سونی از یک بدافزار مشابه در حمله سایبری قبلی که به کره شمالی نسبت داده شده استفاده شده، اما این ثابت نمی کند که حمله جدید توسط کره شمالی انجام شده است. وی افزود که معتقد است کره شمالی حتی در حملات قبلی نیز دست نداشته است.
وی افزود: کدهای مورد استفاده در یکی از این بدافزارها موسوم به “شامون” فاش شده و پیدا کردن آن برای هکرهای دیگر چندان دشوار نیست. راجرز همچنین نتیجه گیری FBI را مبنی بر اینکه آدرس های اینترنتی مورد استفاده در حمله به سونی همان آدرس های مورد استفاده کره شمالی در حملات قبلی هستند و بنابراین این کشور مسوول حمله است، رد کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :