آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65425
تاریخ انتشار : 7 دی 1393 11:29
تعداد بازدید : 620

آمریکا اسناد 12 سال جاسوسی از مردم را منتشر کرد

سازمان امنیت ملی ایالات متحده اسنادی را در رابطه با 12 سال جاسوسی خود به عنوان هدیه کریسمس منتشر و به مردم هدیه کرده است.

Engadget- سازمان امنیت ملی آمریکا اسناد مربوط به ۱۲ سال جاسوسی و سواستفاده از دسترسی به اطلاعات را منتشر کرد. این اسناد که با دقت سانسور شده ، نشان دهنده سوءاستفاده بخشی از این سازمان اطلاعاتی به نام جاسوسی سیگنال (Signal Intelligence)  است که بعضا برنامه ریزی شده یا برحسب اتفاق روی داده است. تحقیقات غیرمجاز صورت گرفته توسط این سازمان باعث شده که NSA به صورت اتفاقی به کسب اطلاعات غیرقانونی از شهروندان و سایر سوژه هایی بپردازد که هدف اصلی پرونده نبوده اند.
با توجه به اطلاعات ارایه شده در نشست مطبوعاتی، داده هایی که معمولا همیشه به صورت اتفاقی یا غیرعمد توسط ماموران سازمان امنیت ملی جمع آوری می شد، در فرآیندی که به پالایش شهرت داشته، معدوم می شدند.
اسناد منتشر شده توسط NSA با دقت و ظرافت بالایی سانسور شده اند؛ چنانچه به واسطه وجود تعداد بسیار زیادی عبارت یا کلمات که با استفاده از یک خط مشکی پوشیده شده اند، نمی توان به روشنی تعداد دفعات زیرپاگذاشتن قوانین توسط این سازمان را شمرد.
 سازمان امنیت ملی آمریکا اعلام کرده که انتشار این اسناد در جهت نمایش سیاست این سازمان برای تبعیت از قوانین است.
گفتنی است که این اسناد منتشر شده شامل گزارش هایی است که مربوط به فصل چهارم سال 2001 تا فصل دوم 2013 می شود. این اسناد همچنین چهار گزارش سالانه 2007، 2008، 2009 و 2010 می شود که نمونه تثبیت شده از گزارش های فصلی هستند.
این گزارش ها به دفتر مدیریت امنیت اطلاعات ملی فرستاده شده است. به طور کلی، هر گزارش NSA شامل زیرمجموعه های اطلاعاتی مشابه است که در آنها به مروری از آخرین فعالیت های دفتر NSA و همچنین وقایع خاصی پرداخته شده که بر مقوله هایی دلالت دارد که ممکن است غیر قانونی یا خلاف سیاست های اجرایی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :