آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65406
تاریخ انتشار : 7 دی 1393 11:10
تعداد بازدید : 805

در دیدار رییس سازمان نصر تهران با رییس مرکز ملی فضای مجازی مطرح شد: ‌

اعلام آمادگی نصر تهران برای همکاری با مرکز ملی فضای مجازی

رییس سازمان نصر تهران طی دیداری با رییس مرکز ملی فضای مجازی به طرح برنامه های جدید سازمان درخصوص توسعه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخت.

روابط عمومی نصر تهران- ناصرعلی سعادت رییس این سازمان و محمد حسن انتظاری، دبیرشورای عالی فضای مجازی و رییس مرکز ملی فضای مجازی، در جلسه ای مشترک بر لزوم ارتباط نزدیک تر و تعامل سازنده هر دو نهاد تاکید کردند.
رییس سازمان نصر تهران در خصوص برنامه های هیات مدیره چهارم سازمان، به تشریح سرفصل ها و فعالیت های این تشکل مردم نهاد در رابطه با توسعه کسب و کار فناوری اطلاعات و بهبود ارتباط موثر با نهادهای ذی ربط ICT پرداخت. سعادت در مورد توانایی های سازمان نظام صنفی رایانه ای در زمینه تولید اطلاعات آماری از صنعت فناوری اطلاعات و چالش های آن گفت: در این رابطه برقراری ارتباط مستمر و تنگاتنگ کمیسیون های تخصصی سازمان نصر تهران و مرکز ملی فضای مجازی، امری ضروری است.
رییس مرکز ملی فضای مجازی در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از تلاش های سازمان نصر در زمینه شناسایی مشکلات بخش خصوصی، بر لزوم توسعه ارتباط فعالان این بخش با نهادهای حاکمیتی فناوری اطلاعات تاکید کرد.
انتظاری با بیان اینکه وظیفه شورای عالی فضای مجازی هدایت و راهبری در حوزه فضای مجازی کشور است گفت: با همکاری مشترک مرکز ملی فضای مجازی به عنوان نهاد حاکمیتی فضای مجازی و سازمان نصر، به عنوان متولی خصوصی این حوزه، می توان شاهد بهبود جایگاه ایران در شاخص های جهانیICT بود. انتظاری با بیان اینکه سازمان نصر توانایی لازم برای ایجاد طرحی در زمینه توسعه اقتصاد فناوری اطلاعات و طراحی فرمانداری IT در کشور را دارد گفت: امیدواریم اقتصاد فناوری اطلاعات در داخل کشور توسعه پیدا کند. درخواست من از سازمان نظام صنفی رایانه ای، طراحی این فرمانداری است تا ما بتوانیم در مرکز ملی فضای مجازی آن را به اجرا در بیاوریم.
وی تاکید کرد: با توجه به امکاناتی که در اختیار این صنف قرار دارد امیدواریم شاهد پیشرفت در این زمینه باشیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :