آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 65387
تاریخ انتشار : 7 دی 1393 10:55
تعداد بازدید : 681

فرصت تاریخی برای مبارزه با فساد (بخش نخست)

فساد، بلای خانمان سوزی است که این روزها بوی تعفنش مشام انسان های پاک و شریف را آزرده و مشتی انگل زالو صفت از آن بهره ها برده وادامه حیات خود را درادامه آن می بینند.پاسخ مقام معظم رهبری به معاون اول جناب آقای جهانگیری به مناسبت همایش مبارزه با فساد، گرچه کوتاه، حاوی مطالبی بسیار مهم که توجه و تحقق آن در این برهه از زمان بیش از پیش واجب است.
امیرحسین سعیدی نایینی
بار دیگر آن را بخوانیم:
«بسم الله الرحمن الرحیم
نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه ای بکند؟
مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟
با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند.
توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه ای بگیرند و اجرا کنند.
موفق باشید»
  در اولین جمله می فرمایند:
«نفس اهتمام به امر مبارزه با فساد راتحسین می کنم»
1- یعنی هر فرد یا مسوولی که خود را در خط رهبری می داند، باید به این کار تحسین برانگیز التزام عملی داشته باشد. بعبارت دیگر، مسوولان و افرادی که در مبارزه با فساد اهمال می کنند یا بی تفاوتند یا خدای ناکرده خود دخیل درآن هستند، با درجاتی بالا و پایین، منافقینی بیش نیستند.
 2- این جمله تشویق و ترغیب و تهییجی است برای آنان که با ایمانی قوی دل به فردایی شفاف و نورانی بسته اند و هشدار و اعلام جنگ به فاسدانی که این روزها بر وقاحت خود افزوده اند تا مردم را از مبارزه با خود ناامید کنند.  
 3- از بین اقدامات بسیاری که افراد و مسوولان در پیش رود دارند مبارزه با فساد در برهه کنونی از بهترین و تحسین برانگیزترین آنهاست و در نتیجه باید در اولویت کاری همه قرار گیرد.
در شماره های بعدی و در ادامه این مطلب، باقی جملات پاسخ ایشان را بررسی و تحلیل می کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :