آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64820
تاریخ انتشار : 26 آذر 1393 11:47
تعداد بازدید : 1578

ارایه پیشنهادات نصرتهران در مورد پیش‎نویس پروانه‎های FCP

سازمان نظام صنفی رایانه ای پیشنهادات خود درخصوص صدور پروانه جدید ارتباطات ثابتFCP را در جلسه کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات ارتباطات ارایه کرد.

روابط عمومی نصر تهران- سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در راستای اصلاح ساختاری پروانه های حوزه ارتباطات ثابت، در زمینه صدور این پروانه ها، طرحی را در قالب پیش نویس اصول حاکم برصدور پروانه های جدید ارتباطات ثابت ارایه کرد که بر مبنای آن پروانه های PAP،PSTN، ISDP و ISP در کشور تجمیع شده و تحت 2 پروانه جدید FCP و ISP به ادامه فعالیت خواهند پرداخت.
در جلسه کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات ارتباطات که با حضور قایم مقام رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، رییس سازمان نصر تهران، معاون بررسی های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات، مدیران این سازمان و تنی چند از اعضای کمیسیون اینترنت و انتقال داده سازمان برگزار شد، سازمان نصر پیشنهادات خود درباره پیش‎نویس اصول حاکم بر صدور پروانه‎های FCP را مطرح کرد.
ناصرعلی سعادت رییس سازمان نصر تهران که به نمایندگی از سازمان نصر کشور در این جلسه حضور یافته بود، به تشریح مجموعه نظرات و پیشنهادات نهایی این سازمان درخصوص چگونگی صدور پروانه جدید ارتباطات ثابت و اصول حاکم بر آن پرداخت.
سعادت با بیان اینکه پیشنهادات سازمان نصر درباره صدور پروانه خدمات ارتباطی (ISP) نیز آماده طرح و بررسی در جلسات آتی است، بر لزوم اختصاص یک کرسی به نماینده سازمان نصر در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تاکید کرد.
لطف اله سبوحی، قایم مقام رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز در این جلسه به روند شفاف رگولاتوری برای نظرسنجی از صنف درخصوص صدور این پروانه ها گفت: سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در راستای رعایت اصل مشورت پذیری و شفافیت، پیش نویس اصول حاکم بر صدور این پروانه ها را برای اعلام نظر در اختیار صنف قرار داد تا با تجمیع نظرات رگولاتوری و بخش خصوصی، پروانه های جدید بتوانند منجر به افزایش سرمایه گذاری و توسعه بازار پهن باند و افزایش کیفیت خدمات مبتنی بر آن در کشور شوند.
به گفته سبوحی، براساس این طرح، متقاضیان اعم از دارندگان پروانه های PAP، PSTN، ISDP و ISP و سرمایه گذاران جدید می توانند در دو دسته پروانه ارتباطات ثابت (FCP) و پروانه خدمات ثابت (ISP) متقاضی دریافت پروانه شوند.
دارندگان پروانه ارتباطات ثابت (FCP) مجاز به راه اندازی شبکه مستقل ارتباطی (انتقال و دسترسی) و نیز ارایه خدمات ارتباطی و انتقال داده ثابت بر بستر آن خواهند بود و دارندگان پروانه خدمات ثابت (ISP) هم می توانند از پورت ها و اتصالات ایجاد شده توسط اپراتورهای مجاز مانند شرکت های دارای پروانه FCP، بهره برداری کرده و آنها را به مشتریان نهایی عرضه کنند.
طبق توافق صورت گرفته در این نشست، مقرر شد جلسات مشترک سازمان تنظیم مقررات و سازمان نصر، به منظور حفظ منافع کلیه دارندگان پروانه های فعلی از یک سو و دسترسی هرچه بهتر کاربران به شبکه داخلی و اینترنت تا نهایی شدن این پروانه ها ادامه یابد.
امروز صبح نیز رییس نصر تهران و جمعی از اعضای کمیسیون اینترنت و PAP سازمان نظام صنفی رایانه ای با اعضای کمیسیون تخصصی تنظیم مقررات ارتباطات جلسه دارند و به بررسی پیشنهادات سازمان در این خصوص می پردازند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :