آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64807
تاریخ انتشار : 26 آذر 1393 11:19
تعداد بازدید : 926

رونمایی از طرح توسعه خدمات الکترونیکی روستایی

طرح توسعه خدمات الکترونیکی روستایی در چارچوب نظام نامه (USO) در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری ارایه شده است.


ایرنا- سید اسماعیل میرزاد مدیر روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در پانزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری افزود: در فرآیند برنامه ریزی توسعه روستایی یکی از اولویت های اساسی توجه به فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان پیشران توسعه است.
وی افزود: این فناوری با از بین بردن مرزهای سنتی نقش مهمی در توسعه روستایی داشته و حتی می تواند نقش موثری در روند مهاجرت معکوس جمعیت از شهرها به روستاها داشته باشد.
میرزاد گفت: برخی از روستاهای کشور به دلیل جمعیت کم و پراکنده آستانه جمعیتی لازم را برای برخورداری از بسیاری امکانات و خدمات ندارند و همین موضوع باعث محرومیت آنها در برخی از زمینه ها شده است.
مدیر روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح توسعه خدمات الکترونیکی روستایی در چارچوب نظام نامه (USO) با همکاری پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات رادیویی به اجرا درآمده است.
میرزاد گفت: در این پروژه ضمن ارایه سندی درخصوص برنامه های قابل اجرا در حوزه توسعه خدمات الکترونیکی روستایی در چارچوب نظام نامه USO و ارایه برنامه بلندمدت توسعه طراحی و اجرای چند پایلوت مدنظر قرار گرفته است.
وی محور اصلی این پروژه را توسعه خدمات الکترونیکی عنوان کرد و گفت: خدمات رسانی درخصوص واقعیت های جغرافیایی، بافت جمعیت، جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی مذهبی ، محصولات کشاورزی ، باغداری ، صنایع دستی و سایر خدمات مکان محور از جمله حوزه های خدماتی گوناگونی هستند که این طرح می تواند به آنها کمک کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :