آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64804
تاریخ انتشار : 26 آذر 1393 11:14
تعداد بازدید : 1056

روز جمعه و با انجام مسابقات غرب آسیا صورت می‌گیرد

تعیین نمایندگان ایران برای حضور در مسابقات جهانی برنامه نویسی acm

برندگان نهایی شانزدهمین مسابقه منطقه ای برنامه نویسی acm در غرب آسیا روز جمعه 28 آذرماه مشخص و معرفی خواهند شد.

ایرنا- مسوول روابط عمومی شانزدهمین دوره مسابقات برنامه نویسی دانشجویی acm در منطقه غرب آسیا درباره جزییات این رقابت علمی تخصصی گفت: مسابقات acm که المپیاد برنامه نویسی کامپیوتر محسوب می شود حدود 38 سال قبل در آمریکا راه اندازی شد اما سابقه برگزاری آن در ایران به شانزده سال قبل برمی گردد.
عباس حیدرنوری افزود: غیر از سال 1390 که دانشگاه تهران میزبانی مسابقات acm را عهده دار بود بقیه دوره ها در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف درباره روند برگزاری این مسابقات توضیح داد: همه ساله حدود 300 مسابقه منطقه ای برای معرفی 120 تیم نهایی برتر در سراسر جهان برگزار می شود که دانشگاه صنعتی شریف میزبان مسابقات منطقه غرب آسیا است.
وی به رقابت 32 هزار دانشجو از دو هزار و 300 دانشگاه و از 94 کشور جهان در مسابقات منطقه ای acm پرداخت و گفت: سی و نهمین مسابقات جهانی برنامه نویسی acm نیز اردیبهشت ماه 1394 با حضور 120 تیم برتر دانشجویی در کشور مراکش برگزار خواهد شد.
حیدرنوری درباره رقابت های منطقه ای غرب آسیا نیز گفت: امسال شاهد حضور 100 تیم دانشجویی از حدود 50 دانشگاه کشور هستیم که رقابت آنها روز جمعه 28 آذرماه از ساعت هفت و نیم صبح تا 13 بعدازظهر در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود و در پایان روز، دو تیم برتر برای راهیابی به رقابت های جهانی مشخص و معرفی خواهند شد.
به گفته وی دانشجویان شرکت در رقابت های منطقه ای غرب آسیا باید در زمان تعیین شده (صبح تا ظهر روز جمعه 28 آذر) به حدود 10 مساله الگوریتمی و ریاضی پاسخ دهند و به صورت عملی،
یک برنامه کامپیوتری بنویسند و خروجی خوبی تولید کنند.
ثبت نام تیم های دانشجویی مسابقات acm روز پنجشنبه 27 آذرماه در دانشگاه صنعتی شریف صورت می گیرد و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز به برترین ها نیز ساعت 16 روز جمعه 28 آذرماه در سالن جابربن حیان این دانشگاه برگزار خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :