آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64731
تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 12:0
تعداد بازدید : 986

بابانوئل ردیابی می شود

هر سال با شروع ماه دسامبر و نزدیک شدن به جشن کریسمس و سال نو میلادی سوال بچه های غربی این است که بابانوئل کی می آید؟ حالا امسال فناوری ها امکانی فراهم کرده اند که حرکت بابانوئل ردیابی شود.


NORAD  - CNet مخفف «سازمان دفاع هوا-فضای آمریکای شمالی» است که از مجموعه رادارهای دیجیتال و ماهواره های بسیار قدرتمند برای ردیابی موشک های بالستیک و قاره پیما استفاده می کند. این موسسه که 50 سال است امنیت هوایی قاره آمریکای شمالی را برعهده دارد، سال گذشته و به دنبال یک آگهی جعلی تصمیم گرفت تا مشتاقان بابانوئل را از ناامیدی برهاند و برای یافتن مسیر حرکت او به آنها کمک کند.
کریسمس پارسال، یک آگهی در روزنامه محلی کلورادواسپرینگ در ایالت کلورادو منتشر شد که به طرفداران بابانوئل وعده می داد می توانند با شماره تماس آگهی با بابانوئل صحبت کنند. اما شماره به دفتر کلنل هریشاپ، جانشین فرماندهی NORD متصل می شد که در اسپرینگ کلورادو مستقر است.
امسال این مرکز تصمیم گرفته که با استفاده از تجهیزات خود، دودکش به دودکش به دنبال بابانوئل برود و مشتاقانی که در فهرست دریافت هدایا هستند را از رسیدن او باخبر کند.
بخش بابانوئل سایت NORAD وعده داده است که از ساعت 12 نیمه شب سال نو، برای علاقه مندان بابانوئل را ردیابی می کند. این سایت همچنین گفته است که امکان دریافت اطلاعات پس از ثبت نام و درست از لحظه
از زمین برخواستن بابانوئل در قطب شمال آغاز می شود.
قرار است آنها سورتمه عظیمی را که با چند گوزن دماغ قرمز شمالی در آسمان کشیده می شود، در رادارهای خود ردیابی و عکس های آن را منتشر کنند. این پایگاه همچنین وعده داده که نرم افزار گوشی هوشمند این پروژه نیز به زودی عرضه شود تا علاقه مندان با نصب آن روی گوشی خود، هر لحظه از محل بابانوئل باخبر شوند.
NORAD سایتی را راه اندازی کرده که در صفحه اول آن لحظه شمار مربوط به آمدن بابا نوئل را نشان می دهد و صفحه دوم آن، تصویری از چند کلبه است که «دهکده بابا نوئل» نام دارد و با کلیک روی هر کدام از کلبه ها به بخش هایی چون هدایای کریسمس هدایت می شوید.
NORD از کریسمس 1955 خط تلفنی را برای دریافت آخرین اخبار از مسیر و محل بابانوئل راه اندازی کرده بود که مورد علاقه بسیاری از کودکان بود و اکنون این امکانات تازه عصر نوینی را پیش روی یک رسم قدیمی باز کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :