آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64717
تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 11:41
تعداد بازدید : 950

«آبان نیرو» فناوري توليد UPS سه فاز به ایران می آورد

شرکت آبان نیرو که از تولید کنندگان دستگاه های UPS است ازاخذ مجوز و مذاکره با دو کشور صاحب فناوری براي توليد و ارایه محصولات جديد در حوزه UPS هاي سه فاز، خبر داد.


فناوران- كيوان حسين زاده، مديرعامل شركت آبان نیرو در نشستی خبری که صبح دیروز در هتل سیمرغ تهران برگزار شد با بیان این مطلب که اين نخستين بار در كشور است كه  یک شركت ایرانی اقدام به انتقال تكنولو‍ژي براي توليد UPS هاي  سه فاز مي كند، گفت: اميدواريم بتوانيم خط توليد اين محصولات را در داخل كشور راه اندازي كنيم. زیرا با توجه به رشد و توسعه فناوری اطلاعات به عنوان عنصر توانمندساز در جهت توسعه پایدار اقتصادی کشور، استفاده از دستگاه های کنترل انرژی (یو پی اس) برای حفظ اطلاعات ارزشمند بعنوان زیرساخت سیستم های رایانه ای سازمان ها و دیتاسنترها از اهمیت بالایی در راستای افزایش بهره وری و جلوگیری از اتلاف هزینه برخوردار است.
مدیر عامل شرکت آبان در مورد اهداف اصلي شركت آبان برای آغاز توليد و  انتقال تكنولوژي  در این  پروژه نیز گفت: در كوتاه مدت انتقال فناوری، سرمايه گذاري محسوب مي شود و از سوی دیگر توليد با انتقال فناوری موجب پر شدن خلاء تكنيكي در حوزه UPS هاي سه فاز خواهد شد.
وی افزود: همچنین در شرايط فعلي كشور، ايجاد اشتغال براي نيروهاي متخصص و كارآفرين يك ارزش براي شركت آبان نیرو محسوب  مي شود والبته راه اندازی هوشمندانه پروژه و كمك به اقتصاد پايدار، سودآوري مناسبی نیز براي شركت آبان خواهد داشت.
وی افزود: براي راه اندازي فاز اول، از تابستان برنامه ريزي و مقدمات كار را آغاز كرديم و بنا داريم تا پایان سال   بخش هاي مختلف شامل خط توليد، تعميرات، خدمات پس از فروش و تحقيق و توسعه را به كارخانه جديد منتقل كنيم.
وی با اشاره به شعار آبان نیرو که «همیشه انرژی پایدار» است گفت: مشــتری رمز بقا و پایداری ماست و ما برای پایداری انرژی مورد نیاز مشتریان تلاش می کنیم. به همین دلیل ارایه خدمات پشتیبانی مطلوب ، وجود بخش اورژانس UPS و پوشش خدمات انواع مشتریان دولتی و خصوصی با نیازهای متفاوت ، از جمله توانمندی های شرکت آبان به شمار می رود.
همچنین شناخت کامل متخصصان شرکت  آبان از نیازهای امروز صنعت و ارایه راهکارهای تئوری و عملی و مشاوره های تخصصی، به صورت Total Solution در حوزه انرژی، زمینه را برای توسعه بازار فعالان صنعت و فناوری فراهم می سازد.
به گفته وی، شركت آبان نیرو به ارایه گارانتي تا 5 سال مبادرت مي ورزد و مشاوره فني با متخصصان اين شركت نيز كاملاً رايگان است.
وی همچنین سرويس و پشتيباني انواع دستگاه هاي U.P.S داخلي و خارجي، دارا بودن نمايندگي انحصاري U.P.S هاي تك فاز و سه فاز برندهای  JETPOWER تايوان و INTERBERG اسپانيا، نمايندگي رسمی دو Brand باتری سيلد ليد اسيد ونیکل کادمیم و نمايندگي رسمي تجهيزات انرژی های نو از اسپانیا را از جمله خدمات و فعالیت های این شرکت برشمرد.
این تولیدکننده یو پی اس در مورد توليد داخلی محصولات حوزه آی تی گفت: محصولات وطنی بايد به لحاظ  كيفيت برابر يا برتر از نوع خارجي باشند و  قيمت تمام شده آنها كمتر يا مشابه محصول خارجي باشد. در غیر این صورت توليد هر محصولي به منزله هدر رفتن نهاده ها و از بين رفتن ثروت ملي خوهد شد.
وي افزود: براي برون رفت از اين چالش، بايد اجازه  توليد و انتقال تكنولوژي  به صنايعي داده شود كه به افزايش توليد ناخالص ملي و توسعه ثروت ملي كمك كنند و در نهایت توانايي صادرات داشته باشند، در غير اين صورت پنهان شدن  پشت شعار حمايت از توليد داخل  هيچ كمكي در دراز مدت به كشور نخواهد كرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :