آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64706
تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 11:22
تعداد بازدید : 987

پلیس فتا به 170 پلیس سایبری دنیا وصل است

رییس پلیس فتا نیروی انتظامی از ارتباط آنلاین با 170 بخش پلیس سایبری سایر کشورها خبر داد.

ایرنا- وی توجه به رشد و توسعه فضای سایبر و تامین امنیت این فضا را از اولویت ها و دغدغه های اصلی مسوولان کشور و تمام دولت های دنیا برشمرد و گفت: افزایش همکاری و تعامل با دستگاه های داخلی و بین المللی در اولویت برنامه های پلیس سایبری کشور قرار دارد.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: براساس آمارهای سازمان ملل متحد، 70 درصد از جرایم سایبر در کشورهای پیشرفته و 40 درصد در کشورهای در حال توسعه بعد فراملی پیدا کرده و در حال حاضر مقابله با این گونه جرایم بین پلیس های سایبری کشورها به دلیل تعارض قوانین داخلی با مشکلاتی همراه است.
هادیانفر افزود: سازمان اینترپل با درک صحیح از این موضوع، بستر ویژه ای را برای توسعه، تقویت، تعامل و همکاری بین پلیس های سایبر دنیا و همچنین تمام ظرفیت های بین المللی موثر برای تأمین امنیت این فضا برای کاربران (شرکت های خصوصی، سازمانهای بین المللی ) به وجود آورده که امیدواریم در آینده نزدیک به همکاری فی مابین تمام پلیس های سایبری کشورها دست یابیم.
رییس پلیس فتا نیروی انتظامی گفت: پلیس فتای ناجا با تمام توان در مقابل مجرمان و جرایم سایبری داخلی و بین المللی می ایستد و این فضا را برای سواستفاده کنندگان از فضای مجازی به کمک تمامی همکاران خود در پلیس سایر کشورها ناامن خواهد کرد.
هادیانفر افزود: امیدواریم در آینده ای نزدیک، شاهد فضایی امن و سرشار از فرصت برای کاربران باشیم و امنیت در فضای سایبر با همکاری و تعامل همه دستگاه ها و پلیس سایبری کشورها در سراسر جهان به وقوع بپیوندد.

 هشدار به توریست ها
سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا نیز گفت: توریست ها هنگام استفاده از اینترنت بی سیم عمومی در مراکزی مثل ترمینال ها، فرودگاه ها، هتل ها، کافی نت ها و مرکز تجاری مواظب باشند تا در دام هکرها نیفتند.
حمید کیانی با بیان اینکه وقتی به شبکه بی سیم وصل شده، سیستم عامل دستگاه، SSIDهای (Service set Identifiers) تمام شبکه های این مجموعه و محدوده را به شما نشان می دهد، گفت: توریست ها اطمینان حاصل کنند که به شبکه درست وصل شده اند و برای اینکار کافی است از متصدی مربوطه در محل نام صحیح کانکشن اصلی شبکه را پرس و جو کنند و در صورت مشاهده کانکشن های متفرقه نیز از اتصال به آنها خودداری کنند.
سرپرست اداره پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا در توصیه به توریست ها افزود: هنگامی که نیازی به اینترنت ندارند، اتصال Wi-fi دستگاه خود چه لپ تاپ یا موبایل را همواره و در هر مکان خاموش کنند و در صورت نیاز، امکان اتصال Wi-fi دستگاه خود را روشن کنند.توریست ها باید بسیار مراقب باشند و در هنگام استفاده از اینترنت های رایگان و عمومی بهتر است اصلا مبادلات بانکی نداشته باشند و سیستم آنها چه لپ تاپ یا گوشی های هوشمند فاقد اطلاعات شخصی مهم باشد.
این مقام آگاه به ارایه کنندگان اینترنت عمومی گفت: بهتر است این افراد جهت افزایش امنیت خود و استفاده کنندگان از اینترنت، از ارایه اینترنت باز خودداری کنند و با تعریف نام های کاربری و رمز عبور برای مراجعه کنندگان، در افزایش امنیت و کاهش جرایم اینترنتی نقش موثری داشته باشند.
کیانی گفت: در صورت بروز هرگونه مشکل برای توریست ها، آنها می توانند با مراجعه به پلیس درصدد رفع مشکل خود برآیند، همچنین در خصوص جرایم سایبری نیز می توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرسCyberpolice.ir بخش انگلیسی آن و گزینه contact us گزارش دهند یا ایمیل webmaster@cyberpolice.ir اطلاع دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :