آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64702
تاریخ انتشار : 25 آذر 1393 11:16
تعداد بازدید : 913

اعلام جزییات اعطای معافيت های مالیاتی موسسات دانش بنیان

سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنيان معاونت علمي و فناوري رييس جمهوری جزييات اجرايي و فرآيندهاي اعطاي معافيت هاي مالياتي شرکت هاي دانش بنيان را تشريح کرد.


فناوران- سیدمحمد صاحبکار خراسانی سرپرست امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی در مورد فرآيند ارزيابي شرکت هاي متقاضي گفت: شرکت هاي متقاضي در ابتدا لازم است در سامانه Daneshbonyan.ir ثبت نام کنند تا پس از طي مراحل ارزيابي، در صورت موافقت کارگزاران ارزيابي و «کارگروه ارزيابي شرکت هاي دانش بنيان»، از حمايت هاي مدنظر قانون از جمله معافيت هاي مالياتي استفاده کنند.
دبير کارگروه ارزيابي شرکت هاي دانش بنيان افزود: هم اکنون پرونده هاي مالياتي شرکت ها در سال 1392 در سازمان امور مالياتي در حال بررسي است و لازم بود اطلاعات شرکت ها در سال 1392 براي استفاده از معافيت مالياتي به سازمان امور مالياتي ارسال شود. بنابراین اسامي 40 شرکت دانش بنيان که تا پايان سال 1392 در کارگروه به تصويب رسيده است و متقاضي استفاده از معافيت هاي مالياتي بوده اند، به همراه مصاديق فعاليت هاي دانش بنيان هر شرکت، به سازمان امور مالياتي ارسال شد.
وی زمان استفاده از معافيت هاي مالياتي موضوع ماده 3 قانون حمايت از شرکت ها و موسسات دانش بنيان را از زمان تصويب مجوز شرکت در «کارگروه ارزيابي شرکت هاي دانش بنيان» دانست و ابراز کرد: شرکت هايي که در سال 1393 به تاييد کارگروه رسيده اند نمي توانند از معافيت هاي مالياتي سال مالي 1392 استفاده کنند. اين شرکت ها پس از ارايه اظهارنامه مالياتي امسال خود به سازمان امور مالياتي در سال 1394، خواهند توانست براي استفاده از اين معافيت، تقاضاي خود را به کارگروه اعلام کنند تا طبق ضوابط مربوط به سازمان امور مالياتي معرفي شوند.
صاحبکار افزود: اطلاعات شرکت هاي خارج از پارکهاي فناوري از سوي دبيرخانه «کارگروه ارزيابي شرکت هاي دانش بنيان» جمع آوري و به سازمان امور مالياتي ارسال مي شود و شرکت هايي که در پارک هاي علم و فناوري مستقر هستند با معرفي مديريت هر پارک مي توانند با مراجه به سازمان امور مالياتي مربوطه از مزيت هاي مندرج در ماده (9) قانون استفاده کنند.
وی افزود: شرکت هاي داخل پارک هاي فناوري براي همه فعاليت هاي «پژوهشي، فناوري و مهندسي» خود که در محدوده پارک فناوري انجام مي شود، مي توانند از معافيت مالياتي استفاده کنند، در حالي که شرکت هاي خارج پارک هاي فناوري، صرفا مي توانند از معافيت بر درآمد ناشي از توليد کالا و خدمات دانش بنيان استفاده کنند و ساير درآمدهاي شرکت، مشمول معافيت نمي شود. لذا به شرکت هاي داخل پارک هاي فناوري توصيه مي شود که از معافيت مندرج در ماده (9) قانون که جامع تر است استفاده کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :