آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64638
تاریخ انتشار : 24 آذر 1393 11:53
تعداد بازدید : 775

صدور کدرهگیری مسکن ادامه می یابد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با بیان اینکه صدور کدرهگیری ادامه می یابد، گفت: پیگیر هستیم تا سازمان ثبت اسناد، شهرداری، وزارت نیرو و بانک ها با سامانه صدور کدرهگیری لینک شوند.


خبرگزاری مهر -
حسام عقبایی با تاکید بر اینکه صدور کدرهگیری همچنان به قوت خود باقی و برای بنگاه های مسکن الزامی است، گفت: تاکنون جلسات مشترکی با روسای اتحادیه های سایر استان های کشور در خصوص پیگیری وضعیت صدور کد رهگیری در استان های مختلف برگزار کرده ایم تا از شائبه اختیاری شدن صدور کدرهگیری در بنگاه ها جلوگیری کرده و از احتمال مخدوش شدن مسیر امن موجود برای متعاملین مسکن ممانعت کنیم.
وی ادامه داد: هم اکنون در راستای ارتقای سامانه مدیریت املاک و شفافیت بیشتر در این حوزه، پیگیر هستیم تا سازمان ثبت اسناد، شهرداری، وزارت نیرو و بانک ها با این سامانه لینک شوند تا از این طریق سطح دسترسی اطلاعات مشاوران املاک در بنگاه ها در زمان انعقاد قرارداد بیشتر شود و عملا آرامش مردم نیز در حین انجام معامله افزایش یابد. رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران تصریح کرد: با وجود اینکه مطابق با مصوبه هیات دولت وقت در سال 88 صدور کد رهگیری و ثبت تمام معاملات املاک در سامانه مدیریت املاک الزامی است اما حواشی ایجاد شده در خصوص اختیاری شدن کد رهگیری در صورتی که به خوبی مدیریت نشود می تواند خدشه هایی به این بانک اطلاعاتی قابل استناد وارد کند. عقبایی با بیان اینکه هم اکنون صدور کد رهگیری در تمام بنگاه های مسکن کشور مانند قبل ادامه دارد و این فرایند از سوی اتحادیه های املاک تحت کنترل است، افزود: ایجاد سامانه مدیریت املاک و الزامی شدن صدور کد رهگیری به منظور ایجاد شفافیت در همه معاملات مسکن، از جمله درخواست ها و تاکیدات مراجع قضایی و انتظامی بوده و به مصلحت کل جامعه است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :