آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 64242
تاریخ انتشار : 15 آذر 1393 11:35
تعداد بازدید : 980

گردهمایی طراحان سامانه های فیلترینگ هوشمند

طرح صیانت فرهنگی و اجتماعی با بهره گیری از سامانه های هوشمند، با هم اندیشی میان مرکز تحقیقات مخابرات ایران، متولیان اجرایی و پژوهشی این طرح و متقاضیان این فراخوان کلید خورد.


خبرگزاری مهر
- پیرو اعلام فراخوان شناسایی تولیدکنندگان سامانه های هوشمند در حوزه پالایش محتوا که پیش از این از سوی مرکز تحقیقات مخابرات اعلام شده بود، نشست مشترک با حضور متولیان اجرایی و پژوهشی این حوزه و مدیران و متخصصین شرکت های دانش بنیان و اعضای هیات علمی دانشگاه های فعال در حوزه پالایش محتوا که در فراخوان مذکور شرکت کرده بودند، برگزار شد.
در این نشست مشترک، «طرح صیانت فرهنگی و احتماعی با بهره گیری از سامانه های هوشمند» (فیلترینگ هوشمند) برای مدعوین تشریح شد.
همچنین در این نشست اهداف طرح، انواع سامانه های هوشمند و زمان بندی اجرای طرح، اطلاعاتی در خصوص نوع و زمان بندی تعاملات مورد نیاز بین پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات ایران) و شرکت کنندگان در فراخوان ارایه شد. بر اساس مدل پیش بینی شده برای اجرای این طرح، شرکت کنندگان در فراخوان پس از اعلام سامانه های آماده خود، پیش نویس اولیه و مشخصات فنی قابل پذیرش در هریک از مراحل تعالی سامانه هوشمند پالایش را دریافت خواهند کرد و با ارایه سامانه حایز شرایط اعلام شده به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، طی زمان بندی اعلام شده گزارش ارزیابی و در صورت موفقیت سامانه در آزمون های پیش بینی شده، گواهی تایید عملکرد و اعتماد به عملکرد محصول مورد نظر را دریافت خواهند کرد. پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده است که در 5 سال اخیر با هدف توسعه دانش و فناوری بومی و ارتقای توانمندی متخصصان و شرکت های دانش بنیان داخلی،  اقدام به اجرای پروژه های پژوهشی متعدد در حوزه محتوا از جمله شناسایی صفحات وب غیر اخلاقی با استفاده از پروفایل صفحات، شناسایی تصاویر ویدیویی غیراخلاقی با استفاده از پردازش محتوا، طراحی و پیاده سازی سامانه پایش محتوا، طراحی و تدوین متدلوژی و رویه های تست سامانه های پالایش محتوا کرده است.
طراحی سکوی ارزیابی عملکرد محصولات پالایش ارتباطات اینترنتی و طراحی و تدوین نظام پالایش ارتباطات اینترنتی کشور در زمینه پالایش ارتباطات اینترنتی، با رویکرد تحلیل محتوایی انواع داده های اینترنتی از دیگر پروژه هایی است که از سوی مرکز تحقیقات مخابرات ایران اعلام شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :