fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 64147
  تاریخ انتشار : 12 آذر 1393 10:46
  تعداد بازدید : 5019

  شما شفاف باشید

  1- سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، پس از یک سال سکوت، تنها پس از آنکه از تامین نشدن خواسته هایش از سوی شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی مطمئن شد، موضوع شفاف نبودن روندهای حاکم بر نمایشگاه الکامپ را دوباره پیش کشید. اما هرگز سندی از این نبود شفافیت و احتمالا فساد ارایه نمی دهد. به نظر می رسد که سازمان نظام صنفی رایانه ای اگر خواستار رفع شائبه فساد در شرکت نمایشگاه هاست، ابتدا باید شفافیت مدنظر را در تمامی طول سال و کل مراحل مذاکرات برای دریافت مجوز اجرای الکامپ اعمال می کرد. پر واضح است که سکوت و چشم بستن بر فسادها و نبود شفافیت ها در جریان الکامپ نوزدهم، در طول سال و سپس، استفاده از فضای رسانه با حربه شائبه فساد، آن هم برای منافع مقطعی، خود نوعی پشت کردن به شفافیت است.


  2- مهندس جهانگرد در جلسه صبحانه وزیر ارتباطات با بخش خصوصی و پس از آن، موضوع شفاف نبودن روندها و مقررات حاکم بر شرکت نمایشگاه ها را پیش کشیده است.
  سوال ما از ایشان این است که مگر این نبود شفافیت یا شایبه فساد در دولت نیست؟ مگر این مشکلات ناشی از یک مصوبه تاریخ گذشته دولتی نیست؟ چرا توپ عدم شفافیت دولتی را در زمین خصوصی ها می اندازید؟ آیا به عنوان یک معاون موثر وزیر و دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات نمی توانید مشکل این مصوبات غیر منطقی و ظالمانه را در دولت حل کنید؟ محل رفع این ابهامات هیات وزیران است یا پارلمان بخش خصوصی؟ و اگر قدرت شرکت نمایشگاه ها یا سازمان توسعه تجارت آنقدر زیاد است که شما را ناتوان از حل مشکل می کند، آیا باید صنعت فناوری اطلاعات را به سوی یک تحریم دیگر هدایت کرد که مستقیما کسب و کارشان را تهدید می کند؟
  3- روزنامه فناوران به عنوان عضوی از خانواده رسانه، آماده است که با دریافت مصادیق و مدارک فساد و نبود شفافیت، به عنوان وظیفه رسانه ای خود، تمام قد در کنار صنف فناوری اطلاعات کشور در برابر فساد، چه دولتی و چه خصوصی، بایستد. شما شفافیت را از خودتان شروع کنید؛ ما همراه شما خواهیم بود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :