آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63577
تاریخ انتشار : 4 آذر 1393 10:55
تعداد بازدید : 975

وعده وزیر ارتباطات تغییر کرد؟

فیلترینگ هوشمند، 6 یا 10 ماه دیگر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: فاز اول فیلترینگ هوشمند یک ماه، فاز دوم سه ماه و فاز سوم 6 ماه طول خواهد کشید و امیدوارم طی 10 ماه این پروژه اجرایی و نیازهای جامعه علمی و دانشگاهی جهت استفاده از مطالب مفید مندرج در فضاهای مجازی برطرف شود.


فناوران- در حالی وزیر ارتباطات از راه اندازی فاز نخست فیلترینگ هوشمند ظرف یک ماه آینده و فاز نهایی تا 10 ماه آینده خبر داده است که 16 روز پیش گفته بود: مرحله اول این طرح ظرف یک ماه آینده به اجرا گذاشته خواهد شد، این در حالی است که مرحله دوم ظرف سه ماه آینده و مرحله سوم تا شش ماه آینده کامل می شود.
براساس همین اظهارات وزیر نیز بسیاری از رسانه ها از قول وی اعلام کردند که فیلترینگ هوشمند ظرف 6 ماه آینده به سرانجام می رسد و این خبر از سوی روابط عمومی وزارت خانه نیز تکذیب نشد.
اما اکنون پس از گذشت 18 روز، نه تنها وزیر در اجرای فاز نخست فیلترینگ هوشمند تغییر نکرده و همچنان «یک ماه» تا آغاز آن مانده است که وی اجرایی نهایی طرح را به 10 ماه دیگر موکول کرده است.محمود واعظی در خبری که روی سایت وزارتخانه قرار گرفته است، با تاکید بر تقاضای دانشگاهیان و خانواده ها بر استفاده از مطالب مفید و علمی سایت ها همزمان با حفظ صیانت
 اجتماعی، افزود: فیلترینگ فعلی به گونه ای است که اگر در سایتی مطالب مجرمانه وجود
داشته باشد باید کل سایت مسدود و فیلتر شود و به عبارتی بخش های غیرمجرمانه آن نیز قابل استفاده نیست.
وی افزود: با همت نخبگان و جوانان عزیز ایرانی فیلترینگ هوشمند راه اندازی خواهد شد و این امر پالایش محتوی را به صورت هدفمند هدایت خواهد کرد.وزیر ارتباطات اجرای این پروژه را یک طرح 10 ماهه عنوان کرد و گفت: فاز اول این طرح یک ماه، فاز دوم سه ماه و فاز سوم 6 ماه طول خواهد کشید و امیدوارم طی 10 ماه این پروژه اجرایی و نیازهای جامعه علمی و دانشگاهی جهت استفاده از مطالب مفید مندرج در فضاهای مجازی برطرف شود.
معلوم نیست چرا 18 روز گذشته در تقویم وزیر ارتباطات جایی نداشته و از وعده یک ماهه وی نکاسته است. همچنین اگر منظور وزیر از راه اندازی فازهای مختلف فیلترینگ هوشمند مجموع یک ماه فاز اول، سه ماه فاز دوم و 6 ماه فاز سوم (10 ماه) بوده است، معلوم نیست آن خبر که بازتاب گسترده ای هم داشت، چرا همان زمان اصلاح نشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :