آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63576
تاریخ انتشار : 4 آذر 1393 10:54
تعداد بازدید : 1130

«ثبت احوال»هویت کاربران فضای مجازی را احراز می کند

مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: این سازمان با ظرفیت هایی که دارد، هویت افراد در فضای مجازی را مدیریت می کند.
روابط عمومی  سازمان ثبت احوال- مهدی تدین افزود: بیش از یکصد دستگاه خدمت رسان، هویت افراد را از طریق پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال استعلام می کنند.
وی همچنین درمورد کارت هوشمند ملی گفت: ظرفیت های موجود در کارت هوشمند ملی به گونه ای است که افراد خود را در فضای مجازی معرفی و با اثر انگشت اصالت هویت خود را ابراز و با امضای الکترونیکی درخواست خدمات را در دولت الکترونیکی مطرح و ثبت می کنند.
تدین افزود: امضای الکترونیکی به معنی عدم امکان انکار است به این معنی که درخواست و یا هرگونه فعالیت در فضای مجازی با امضای الکترونیکی توسط این فرد قابل انکار نیست.
وی با تاکید بر اینکه هویت افراد در سازمان ثبت احوال کشور تصدیق و اتقان می شود افزود: از طریق اتصال 150 هزار نقطه در سطح کشور به پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال، احراز هویت مراجعین بیش از یکصد دستگاه دولتی انجام می شود.مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل سازمان ثبت احوال گفت: مدیریت هویت افراد در کشور قریب یکصد سال است توسط سازمان ثبت احوال انجام می شود و ظرفیت این سازمان برای مدیریت در فضای مجازی نیز فراهم شده و کارت هوشمند ملی به عنوان کلید ورود به دولت الکترونیکی نقش اصلی مدیریت هویت در فضای مجازی را ایفا می کند.
تدین آمادگی سازمان ثبت احوال را مبنی بر فراهم کردن دسترسی تمامی دستگاه های خدمات رسان به پایگاه اطلاعات جمعیت کشور به منظور احراز هویت مراجعان اعلام کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :