آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63573
تاریخ انتشار : 4 آذر 1393 10:50
تعداد بازدید : 920

رونمایی از سامانه دیجیتال سازی کتابخانه ایثار شهادت

مراسم رونمایی از سامانه دیجیتال سازی کتابخانه تخصصی ایثار و شهادت در محل این کتابخانه با حضور مدیران ارشد بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از فعالان فرهنگ و رسانه برگزار شد.

فناوران- رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم گفت: نمی توانیم جلوی پیشرفت تکنولوژی را بگیریم از این رو باید با آن همراه شده و راه های استفاده از آن را یاد بگیریم.
سید مرتضی موسویان افزود: بسیاری از انسان ها بخشی از زندگی خود را در فضای مجازی سپری می کنند از این رو تحت تاثیر آن هستند.
وی گفت: بیش از 70 درصد مردم می خواهند با زبان بومی خود در فضای مجازی صحبت کنند از این رو بومی سازی شبکه های مجازی می تواند کمکی به مردم و اهداف ما باشد.
این مقام وزارت فرهنگ با تاکید بر اینکه برای استفاده از فضای مجازی باید محتوا تولید کنیم، گفت: پشتوانه ما برای حضور در فضای مجازی تولید محتوا برای مخاطب و جلب آن است.
وی افزود: ما باید هر چه سرمایه داریم در مسیر تولید محتوا صرف کنیم تا بتوانیم در این زمینه پیروز شویم.
موسویان با بیان اینکه ایرانیان سهم عظیمی از کاربران شبکه های اجتماعی دارند، گفت: ما باید برای مخاطبان خود محتوا داشته باشیم تا براساس فرهنگ و اعتقاد خود فرهنگ سازی کنیم.
وی افزود: ما انقلاب صنعتی را از دست داده ایم اما اگر انقلاب اطلاعاتی را از دست دهیم همیشه با مشکل مواجه خواهیم بود.
محسن انصاری، قایم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم گفت: حدود یک میلیون اسناد پزشکی و هشت میلیون اسناد فرهنگی دیجیتال سازی
 شد.
وی افزود: میلیون ها ساعت صرف دیجیتال سازی نوار کاست های دهه 60 که شامل خاطرات ایثارگران و شهیدان این مملکت است و فیلم های 8 میلی متری و 35 میلی متری شد، کار دیجیتال سازی به یک دهه گذشته بر می گردد که به دلیل تغییر مدیریت بخشی یک وقفه ایجاد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :