fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 63567
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1393 10:41
  تعداد بازدید : 952

  یک ششم کاربران گوشی های هوشمند قربانی حملات سایبری

  اکونومیک تایمز در گزارش جدیدش نوشت که از هر شش نفر کاربر گوشی هوشمند در دنیا، یکی قربانی حملات سایبری می شود.


  فناوران- این روزها اکثر مردم دنیا از گوشی های هوشمند و تبلت ها استفاده می کنند که بیشتر آنها هیچ سیستم امنیتی روی گوشی های شان ندارند تا در
   برابر حملات هکری از این دستگا ه ها محافظت کند.
  از سوی دیگر بسیاری از افراد با استفاده از این دستگاه ها به سرویس بانکداری اینترنتی و فروشگاه های آنلاین سر می زنند.
  بنابراین این دستگاه ها در برابر بدافزارها هیچ سیستم امنیتی ندارند.
  بر اساس مطالعاتی که به تازگی انجام شده، 60 درصد کاربران گوشی های هوشمند و نیمی از کاربران تبلت در برابر نفوذ هکرها به دستگاه های شان آسیب پذیرند و هیچ نرم افزار امنیتی روی دستگاه شان نصب نیست.
  بنابراین با دریافت ایمیل های فیشینگ گوشی های موبایل آنها به نوعی بدافزار آلوده شده و در معرض خطر هک قرار می گیرد، به این ترتیب هر عملی که انجام دهند از جمله هنگام مرورگری در اینترنت، ایمیل های دریافتی، پیام، حتی گالری عکس آنها در اختیار هکرها قرار می گیرد.
  بر این اساس بسیاری از این بدافزارها برای خسارت و بهم ریختن سیستم موبایل طراحی شده است. بنابراین نیمی از کاربران گوشی های هوشمند برای دسترسی بانکداری اینترنتی و یک سوم افرادی که به فروشگاه های آنلاین سر می زنند در معرض خطر هک هستند.
  افزایش سریع تقاضا برای بانکداری آنلاین و خرده فروشی همراه با امنیت بسیار کمی روی دستگاه های موبایل، فرصت مناسبی برای مجرمان اینترنتی فراهم کرده و کسب و کار بسیاری از کاربران موبایل را تحت الشعاع قرار داده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :