آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63497
تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 11:38
تعداد بازدید : 813

رونمایی از نخستین دامنه اینترنتی با رسم الخط فارسی

نخستین دامنه اینترنتی با رسم الخط فارسی با نام «بازار» با حضور مدیران شرکت Core رونمایی شد.

فناوران- این دامنه سطح بالا که چند زبانه محسوب می شود علاوه بر کشور ایران زبان های عربی و اردو را نیز در بر می گیرد و ماهیت آن به گونه ای است که می توان از بهره گیری آن در حوزه تجارت الکترونیک و درگاه های آنلاین نوین برای بازاری با جمیعت بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر برنامه ریزی کرد.
بنابر اعلام دست اندرکاران این دامنه دات بازار می تواند بستر مناسب و کارآمد تری برای ارتباط با مشتریان محلی را فراهم کند.
براین اساس میلیون ها آدرس اینترنتی کوتاه و ماندگار را می توان براساس رسم خط فارسی برای اهداف تجاری مختلف طراحی و تعریف کرد.
لازم به ذکر است، کلمه بازار در زبان های گوناگون تلفظ و آهنگ مشابهی دارد و در محل های گوناگون برای داد وستد به شمار می رود «.بازار» در خاورمیانه، شمال آفریقا و بخش عمده ای از آسیای جنوبی و مرکزی مورد استفاده کاربران مختلفی با زبان های اردو، پشتو، عربی، فارسی، کردی و دیگر گویش ها قرار می گیرد و با بهره گیری از آن می توان بستری طبیعی برای گسترش تجارت الکترونیک به زبان های ملی و با محتوای بومی پرداخت.
بنابراین گزارش با بهره گیری از این دامنه بازار های بزرگ شهرهای خاورمیانه که خود از باز ارهای متعدد تشکیل می شوند می توانند مفاهیم عمومی خود را زیر عنوان «.بازار» ثبت کنند.
در حال حاضر در ایران سایت های (تهران. بازار)، (رایتل. بازار)، (آموزش. بازار) و چند سایت دیگر از این دست طراحی و تعریف شده اند.
این دامنه هم اکنون وارد بازار شده و به مرور زمان مراحل پیشرفت آن تکمیل خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :