آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63209
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 11:7
تعداد بازدید : 864

ترکش‌های برنامه مناظره ادامه دارد

تحقیق و تفحص از اپراتورهای موبایل کلید خورد

جمعه هفته گذشته، برنامه زنده تلویزیونی مناظره به بررسی نرخ خدمات اپراتورهای تلفن همراه در کشور پرداخت. برنامه ای که با استقبال رسانه ها و کارشناسان حوزه مخابراتی روبرو شد. در این برنامه که با حواشی بسیاری همراه بود از سوی یکی از حاضران موضوعی مطرح شد که البته هم در برنامه و هم در روزهای بعد از آن زیاد جدی گرفته نشد تا اینکه اواخر هفته گذشته این موضوع به نوعی از سوی رییس کمیسیون مخابرات تایید و رسما خبر آن اعلام شد.


فناوران- یکی از منتقدان اصلی خدمات مخابراتی حاضر در این برنامه نادر قاضی پور، نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بود. او در بخش اول این مناظر با انتقاد از واگذاری یکشبه شرکت مخابرات ایران در یک مزایده بدون رقیب گفت: اپراتورها باید هزینه ها را کاهش دهند تا بتوانند در ارائه خدمات موفق عمل کنند .چرا شرکت مخابرات ایران یکشبه و در یک مزایده ای بدون رقیب واگذار شد؟
قاضی پور در ادامه این برنامه بارها و به روند برنامه ای اپراتورها اعتراض کرد. دغدغه او توسعه نیافتن شبکه های ارتباطی در روستاها و مناطق محروم و از سوی دیگر استفاده نکردن از توان تولید داخلی بود.
او در بخشی از این برنامه با بیان واردات بی رویه از چین، تعطیلی کارخانجات بزرگ شیراز، بیکاری جمعیت عظیمی از مهندسان گفت: در دولت قبل قصد داشتند دو بار مخابرات را منحل کنند و مجلس مقاومت کرد. مخابرات باید رتبه 2 را داشته باشد در حالی که رقابت کنونی در اخذ پول است نه ارائه خدمات. نادر قاضی پور با بیان اینکه نباید در اختیار چینی ها باشیم، گفت: مخابرات تا این حد درآمد هنگفت دارد ولی هیچ گونه دانشگاه و مرکز آموزشی ندارد چراکه تنها در فکر کسب درآمد بوده است.
این نماینده مردم افزود: باید در صنعت مخابرات به مقامی برسیم که روزی به عنوان یکی از صادرکنندگان برتر شناخته شویم و نباید تنها به واردات بسنده کنیم.
وی توجه به قانون پنجم را الزامی دانست و گفت: علت این همه واردات در حوزه مخابرات به کشور چیست؟ او همچنین با گران خواندن نرخ اینترنت موبایل ایران خواستار کاهش هزینه های اپراتورها و افزایش کیفیت خدمات شد.
البته قاضی پور در بخشی از صحبت ها خود عنوان کرد که ما در مجلس خواستار طرح تحقیق و تفحص از اپراتورهای تلفن همراه هستیم.
اکنون اما رمضان علی سبحانی فر خبر از تحقیق و تفحص مجلس از اپراتورهای تلفن همراه را داده است.
رییس کمیته مخابرات و فناوری اطلاعات مجلس به خبرگزاری فارس گفته است که طرح تحقیق و تفحص از اپراتورهای موبایل با تقدیم به هیات رییسه مجلس کلید خورد.
او با بیان اینکه این طرح در هیات رییسه مجلس اعلام وصول شده است گفت: در این طرح، موضوعاتی از جمله میزان عمل به تعهدات پروانه، استفاده از تجهیزات و توان تولید داخل، کیفیت خدمات، نحوه پرداخت سهم و درآمد و توسعه خدمات در مناطق محروم مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :