آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63208
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 11:6
تعداد بازدید : 889

با ارسال نامه‌ای به رییس جمهوری انجام شد

اعتراض به شیوه تعیین دستور جلسات شورای عالی فضای مجازی

علیرضا شاه میرزایی عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی از ارسال نامه برخی از اعضای شورا به رییس جمهور برای به رای گذاری اولویت های دستور جلسات خبر داد.

فناوران- اختلاف نهاد ریاست جمهوری و دبیرخانه در مورد دستور جلسه شورای عالی فضای مجازی سبب شده بود جلسات این شورا از دهم خرداد ماه امسال به مدت 5 ماه متوقف شود. رایزنی ها، پادرمیانی ها و در برخی موارد تهدیدها سرانجام سبب شد با یافتن یک راه حل میانه جلسات از دهم آبان ماه مجددا از سر گرفته شود: برگزاری جلسات بدون دستور!
در نتیجه این راه حل، رییس جمهور در دو جلسه برگزار شده، تعیین کننده دستور بود و یک بار موضوع پیامک های انبوه را به بحث گذاشت و بار دیگر از وزیر ارتباطات خواست در مورد فیلترینگ هوشمند و شبکه ملی اطلاعات، گزارش دهد.
اما به نظر می رسد تنها پس از دو جلسه، صبر برخی از
 اعضا به سر آمده و خواستار رای گیری برای انتخاب دستور جلسه هستند.
 اظهار امیدواری محتاطانه
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی در این مورد گفت: اعضای شورای عالی فضای مجازی در نامه ای به رییس جمهور به عنوان رییس این شورا، خواستار این شدند که در تعیین اولویت دستور جلسات، نظرات آنها به رای گذاشته شود.
علیرضا شاه میرزایی در گفتگو با خبرگزاری مهر، با تاکید بر اینکه اعضای شورای عالی فضای مجازی در مورد ترتیب دستورات جلسه طبق آیین نامه می توانند موثر باشند گفت: به این معنی که اعضا هم می توانند تصویب کنند یک موضوع از دستور کار شورا خارج شود و هم می توانند دستوری را به صورت یک فوریتی و دو فوریتی در اولویت قرار دهند.
وی گفت: این اختیار به اعضا داده شده و براین اساس اعضا به رییس جمهور به عنوان رییس شورا نامه هایی فرستاده شده و این درخواست را داشته اند که امیدواریم رییس شورا این پیشنهادات را به رای بگذارد.
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی گفت: اعضای شورای عالی فضای مجازی پیشنهاد دادند که برخی موضوعات از نظر ترتیب جابه جا شود ولی به طور کلی مصوبه شورا و آیین نامه آن این است که باید به نظر اعضا در تعیین اولویت دستور جلسات در قالب یک فوریت و دو فوریت و همینطور از دستور خارج کردن این مسایل، توجه شود و موضوعات به رای گذاشته شود.
وی افزود: پیشنهادات مکتوب زیادی ارایه شده اما هنوز در جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح نشده است.
هرچند شاه میرزایی نگفته کدام اعضا به رییس جمهور نامه نوشتند، اما می توان حدس زد که مطرح نشدن موضوعاتی چون پیوست فرهنگی، شبکه ملی اطلاعات و فیلترینگ هوشمند، دلیل نوشتن چنین نامه هایی بوده است. گفته می شود حتی دبیر شورا نیز از دستور جلسات شورای عالی فضای مجازی مطلع نیست و این دستور جلسات در ساعت برگزاری جلسات از سوی رییس شورا اعلام و به آگاهی اعضا رسیده می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :