آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63204
تاریخ انتشار : 1 آذر 1393 10:59
تعداد بازدید : 906

باجه های تلفن نیویورک هات اسپات می شود

با وجود تبلت و گوشی های هوشمندی که با قیمت های متفاوت در دسترس کاربران قرار می گیرد و با توجه به اینکه پوشش شبکه موبایلی تقریبا در همه جا میسر شده است، دیگر کیوسک های تلفن کارآیی ندارد. در همین راستا، چند سال پیش در شهر نیویورک یک برنامه آزمایشی راه اندازی شد تا چگونگی استفاده از کیوسک های قدیمی تلفن به عنوان نقاط مهم ارایه رایگان وای فای ارزیابی شود. در حالی که آزمایش های اولیه تنها 10 مکان را مورد استفاده قرار می داد، با این حال این آزمایش به موفقیت عجیبی رسید، تا جایی که چند ماه پیش مدیریت Blasio برای تبدیل 10 هزار کیوسک قدیمی به این تکنولوژی قرن ۲۱ شروع به پیدا کردن اپراتور کرد.

AppleInsider- به نظر می رسد که کسی علاقه مند نیست تا از این باجه های تلفن قدیمی که هنوز هم به عنوان تلفن از آنها کار می کشند، استفاده کند. البته سیم هایی که قرار است مخابرات را به این باجه ها متصل کند هنوز هم در این مکان ها وجود دارند. پس از تبدیل، این کیوسک ها دیگر کارایی قدیم خود را برای استفاده از تلفن های سکه ای از دست خواهند داد، گرچه تماس های رایگان با ۹۱۱ و یا ۳۱۱ و یا خط های کمک های عمومی همچنان کار خواهد کرد.  براساس گفته مقامات این شهر، اپراتور جدیدی که از طریق این کیوسک ها سرویس اینترنتی ارایه خواهد داد، سالانه باید 17/5 میلیون دلار به شهر پرداخت کند و یا ۵۰ درصد از درآمد حاصل از تبلیغات را در اختیار آنها بگذارد که مبلغ بیشتری خواهد بود. دلارهای تبلیغاتی از دو منبع مختلف خاصل می شوند، چون باجه های تلفن می توانند به عنوان بیلبوردهای تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار گیرند. با این حال، به نظر می رسد که مقامات نیویورک توانسته اند با اپراتورهایی به توافق برسند و این کیوسک ها را به نقاط داغ یا hotspot تبدیل کنند. پس بازدیدکنندگان و شهروندان نیویورک به زودی قادر خواهند بود تا از اینترنت وای فای مجانی در سطح شهر استفاده کنند. در این طرح که LinkNYC نامیده شده، کیسوسک های تلفن به ایستگاه ارایه دهنده وای فای تبدیل می شوند.
جالب است بدانید که علاوه بر اینترنت گیگابیت مجانی، مردم نیویورک قادر خواهند بود پس از اتصال به این شبکه های وای فای، تماس تلفنی رایگان به سرویس فوریت های 911 و تماس داخل شهری برقرار کنند. پس از اتصال به این شبکه های وای فای، امکان دسترسی به برخی از سرویس های شهری و موقعیت یابی نیز میسر می شود. کیوسک های وای فای فضای کمتری نسبت به کیوسک های تلفن اشغال می کنند. این موضوع برای شهر شلوغی مانند نیویورک، اهمیت دارد. برای کسب درآمد از این کیوسک ها، قرار است تا بخشی از آن به تبلیغات اختصاص داده شود تا از این طریق هزینه های ارایه اینترنت رایگان به مردم فراهم شود.
سرویس LinkNYC به صورت محدود در برخی از نقاط نیویورک اجرا شده، اما قرار است سال آينده، ۱۰ هزار کیوسک وای فای گیگابیت در این شهر راه اندازی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :