آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63106
تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 12:11
تعداد بازدید : 669

جزییات حملات سایبری به رایانه نهادهای دولتی آمریکا

هکرهای چینی سیستم های کامپیوتری چندین سازمان بزرگ دولت آمریکا از جمله وزارت امور خارجه، کاخ سفید و سازمان هواشناسی را هک کردند.

ایسنا- وزارت امور خارجه آمریکا نیز به فهرست روزافزون نهادهای آمریکایی از جمله کاخ سفید، اداره پست و سازمان هواشناسی ملی آمریکا اضافه شده که سیستم های کامپیوتری آنها هک شده است. یک مقام ناشناس به آسوشیتدپرس گفت: سیستم های محرمانه وزارت امور خارجه آمریکا تحت تاثیر قرار نگرفته اما این وزارتخانه به منظور ارتقای سطح امنیت شبکه کامپیوتری غیرمحرمانه خود، سیستم ایمیل جهانی خود را به دلیل مشکلی در برخی از کامپیوترهای متصل به اینترنت غیرفعال کرده است.
کاخ سفید اواخر اکتبر به یک فعالیت مشکوک در شبکه غیرمحرمانه خود پی برده است. اگرچه وزارت خارجه آمریکا در آن زمان هیچ نشانه ای از هک شدن سیستمهای خود را پیدا نکرده اما اکنون یک مقام وزارت خارجه آمریکا می گوید این فعالیت نگران کننده تقریبا در همان زمان که شبکه کاخ سفید مورد حمله قرار گرفت، کشف شده است.
مشخص نیست که چرا وزارت خارجه آمریکا غیرفعال کردن بی سابقه سیستم ایمیل غیرمحرمانه خود را پس از گذشت این زمان طولانی از نفوذ به شبکه کامپیوتری خود انجام داده است. در همین حال پلیس فدرال آمریکا به اداره پست این کشور اطلاع داده که سیستم های کامپیوتری آنها در ماه سپتامبر هک شده است. 
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :