آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63101
تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 11:53
تعداد بازدید : 1022

در پی ضرر و زیان بخش موبایل

تولید گوشی های سامسونگ کاهش می یابد

سامسونگ الکترونیک که چند سالی است به قطب بزرگی در بازار گوشی های هوشمند تبدیل شده و توانسته جایگاه شماره یک را در بازار بسیاری از کشورهای دنیا به خود اختصاص داده، امسال شرایط خوبی نداشت و میزان فروش گوشی هایش با کاهش همراه شد.

ساحره چمنی
به نظر می رسد این تنها نوکیا نبود که از غولی بی بدیل و سلطنتی چهارده ساله به جایی رسید که دیگر گوشی تولید نمی کند و نامش به طور کامل از بازار موبایل دنیا حذف شده است. سامسونگ قدمت زیادی در بازار موبایل دنیا ندارد. این شرکت کره ای از سال 2008 به شکل جدی وارد عرصه موبایل شد. اما به سرعت پیشرفت کرد. اما این پیشرفت همان طور که سرعت زیادی گرفت، با همان سرعت هم در حال نزول است.
سامسونگ هر سال گوشی های متنوع و متعددی به بازار عرضه می کند که تنوع خاصی ندارد. مثلا سری گلکسی S هر سال تکرار می شود یا سری Note شکل و شمایل یکسانی دارند، حتی گوشی های ارزان قیمت این برند هم تنوعی در طراحی ندارند. بنابراین علاوه بر قیمت گوشی های پیشرفته این برند که بسیار بالاست و باعث کاهش میزان سود و درآمد سامسونگ شده، این شرکت کره ای قصد دارد تعداد مدل گوشی هایی که هر سال به بازار عرضه می کند را کم می کند.
در جریان برگزاری کنفرانس مطبوعاتی سامسونگ در نیویورک، روبرت یی، مدیر بخش ارتباطات و سرمایه سامسونگ اعلام کرد: سامسونگ درصدد است تعداد مدل گوشی هایش را سال آینده 25 تا 30 درصد کاهش دهد.
البته تعداد مدل هایی که قرار است سال آینده وارد بازار شود، اعلام نشده است.
این اقدام سامسونگ در پی کاهش هزینه ها برای رقابت با مدل های ارزان قیمت بازار همچون محصولات شرکت های تازه وارد چینی مثل شیائومی گرفته شده است.
اوایل پاییز امسال سامسونگ اعلام کرد که سود خالص این شرکت در طول سه ماهه سوم سال 499 درصد کاهش یافته است بر این اساس مدیران این شرکت تصمیم گرفتند عملکردهای شرکت را تا آنجا که ممکن است مقرون به صرفه تر کنند.بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، سامسونگ ظاهرا قصد دارد تعداد مدل های ساده و ارزان قیمت خود را افزایش دهد به این ترتیب اهرم اقتصادی شرکت را در دست خواهد گرفت.
تحلیلگران می گویند، اگر سامسونگ اقدام به تولید مدل های ارزان قیمت تر کند، بهتر می تواند موجودی و زنجیره تامین خود را مدیریت کند. درست زمانی که درخواست برای گوشی های سری گلکسی رو به کاهش است.
روبرت سیرا، تحلیلگر وال استریت می گوید: زمان آن فرا رسیده که سامسونگ با کاهش تعداد مدل های گوشی هایش، روی کاهش هزینه ها متمرکز شود.سامسونگ از سال 2008 و پیش از عرضه نخستین گوشی از سری گلکسی تاکنون میزان سود و درآمدش در بخش موبایلی کاهش نیافته بود.
بر این اساس، از اوایل سالجاری این غول کره ای میزان سود و درآمدش در بخش تجارت موبایلی کاهش یافته و در سه ماهه سوم سال این رقم به اوج خود رسید.
وجود شرکت های چینی از جمله شیائومی و هوواوی نقش بزرگی در کاهش سود و افزایش ضرر و زیان مالی شرکت های بزرگی همچون سامسونگ و اپل ایفا می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :