آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63089
تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 11:28
تعداد بازدید : 787

کاهش 9 طبقه ای تعرفه مقررات صادرات و واردات

معاون دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تعداد طبقات تعرفه ای مربوط به مقررات صادرات و واردات در دولت یازدهم به 14 طبقه رسیده که نسبت به دولت قبل 9 طبقه کاهش یافت


ایرنا- ساسان خدایی افزود: ماموریت اصلی سازمان توسعه تجارت ایران تسهیل و روان سازی تجارت است و در این چارچوب نسبت به کاستن از حجم قوانین دست و پاگیر اداری در این بخش گام برمی دارد.
وی گفت: براساس آیین نامه اجرایی قانون مقررات صادرات و واردات که در تیرماه امسال از سوی معاون اول رییس جمهور به دستگاه ها ابلاغ شد، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف به کاهش تعداد طبقات تعرف ای شده است. خدایی افزود: قرار است طی سال جاری وزارت صنعت، معدن و تجارت ترتیبی اتخاذ کند که تعداد طبقات تعرفه ‎ای جداول مربوط به کتاب مقررات صادرات و واردات از 14 به 6 طبقه کاهش یابد.
وی اضافه کرد: حقوق پایه همه کالاهای وارداتی چهار درصد است و چنانچه برای ورود یک کالا 100 درصد عوارض اخذ شود، 96 درصد آن سود بازرگانی دولت محسوب می‎شود.
به گفته خدایی، ایران اکنون در شاخص سهولت تجارت فرامرزی در بین 189 کشور جهان رتبه 154 را دارد. وی گفت: انتظار می رود با برطرف ساختن قوانین دست و پاگیر اداری، جایگاه کشورمان در این بخش بهبود یابد.
خدایی گفت: مجموع تعرفه های صادرات و واردات کشور به هفت هزار و 250 مورد می رسد که سه هزار و 526 تعرفه وارداتی به اخذ مجوز از این وزارتخانه نیازی ندارد در حالی که برای دو هزار و 726 تعرفه از گمرک جمهوری اسلامی ایران باید مجوز دریافت شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :