آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63084
تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 11:12
تعداد بازدید : 705

دوربین ۳۶۰ درجه سامسونگ برای نمایش تصاویر واقعی و سه بعدی

نسل جدید نمایشگرها مشکلات خاص خود را دارند و معمولا محتوای ویژه آنها ساخته نمی شود و چون تعداد کمی از کاربران آنها را مورد استفاده قرار می دهند، تولید تصاویر متناسب آنها به میزان اندک انجام می شود.


ایتنا- این موضوع در نمایشگرهای منحنی و سه بعدی محسوس تر است و البته، پیش بینی می شود برای نسل جدید فناوری های نمایشی موسوم به “حقیقت مجازی”(VR) نیز به همین صورت باشد.
اما شرکت سامسونگ از تولید محصول جدیدی با نام Project Beyond خبر داده است که این مشکل را برای عینک هوشمند و سه بعدی خود موسوم به Gear VR حل می کند.
سیستم Project Beyond در اصل یک دوربین دیجیتالی ۳۶۰ درجه محسوب می شود که قادر است به صورت پانوراما از تمام محیط پیرامون خود تصویربرداری کند و سپس این تصویر در عینک هوشمند جدید Gear VR سامسونگ مشاهده شود.
این سیستم هوشمند که به صورت دایره ای ساخته شده است ۱۷ دوربین دیجیتالی Full HD را شامل می شود که ۸ عدد از آنها به صورت همزمان تصاویر محیط مقابل خود را به صورت تصاویر دنبال هم با زاویه ۴۵ درجه تهیه می کنند.  این سیستم همچنین یک دوربین اصلی مقابل خود دارد که برای عکسبرداری و فیلمبرداری هنگام پخش مستقیم مورد استفاده قرار می گیرد و البته تمام این دوربین های پانوراما تصاویر را به صورت سه بعدی تهیه می کنند. البته بخش سخت افزاری این دوربین دیجیتالی هوشمند هنوز تکمیل نشده است.اما سامسونگ توضیح داده است که نمونه اولیه این محصول را در شهر سانفرانسیسکو مورد استفاده قرار داده است و به زودی آن را در دیگر شهرهای جهان آزمایش می کند.
شرکت سامسونگ با این وجود توضیح داده است که اگر کاربران قصد استفاده از عینک هوشمند Gear VR را به صورت جداگانه دارند و نمی خواهند برای خرید Project Beyond هزینه پرداخت کنند هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. زیرا این دو سیستم به صورت کاملا مجزا هم عمل می کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :