fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 63083
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 11:10
  تعداد بازدید : 826

  وزیر ارتباطات: ‌

  پیام رسان های موبایلی تحت نظارت است

  محمود واعظی عضو شبکه های پیام رسان موبایلی بیسفون، ساینا و کال یار شد، وی از سال گذشته نیز به عضویت شبکه های اجتماعی اینترنتی همچون کلوب، زیگور، آپارات، تبیان و لنزور درآمده بود.

  خبرگزاری مهر- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی داخلی نوشت: شبكه ملی اطلاعات با جدیت در حال پیگیری است. وی با بیان اینکه یكی از مهم ترین اركان شبكه ملی اطلاعات سرویس های مختلف و متنوع و فعال روی آن است كه باید بومی سازی شده تا چرخ اقتصاد، اشتغال و فرهنگ را به نفع جوانان عزیز كشورمان بچرخاند افزود: بخش خصوصی با دانش نرم افزاری در این میان نقش سازنده ای ایفا می كند و حركت پرشتاب این بخش كشور را سریع تر به اهداف و برنامه های توسعه ای نایل می كند. در خبری دیگر وزیر ارتباطات گفت: به هیچ عنوان کندی روی وایبر به وجود نیامده است.  واعظی درباره دلیل کند شدن وایبر در ماه گذشته افزود: به هیچ عنوان کندی روی وایبر به وجود نیامده و ما نیز درصدد نیستیم که چنین سرویس هایی را که مورد استفاده مناسب مردم است، محدود کنیم. وزیر ارتباطات درباره نظارت نهادهای دیگر بر نرم افزارهای پیام رسان موبایلی داخلی، گفت: تفاوتی در نرم افزارهای داخلی و خارجی در این باره نیست و بر هر دو گروه در داخل کشور نظارت می شود.
  وی گفت: تنها تفاوت این است که شبکه های خارجی تمام اطلاعات را در بیرون از کشور ها نگهداری می کنند و نرم افزارهای داخلی اطلاعات را در داخل کشور نگه می دارند. نظارت حاکمیت بر شبکه های داخلی و خارجی انجام می شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :