آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 63014
تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 12:13
تعداد بازدید : 818

چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت بهمن ماه برگزار می شود

چهارمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت با رویکرد «بازنگری در اکوسیستم بانکداری الکترونیک کشور» در روزهای ششم و هفتم بهمن ماه در محل مرکز همایشهای بین المللی برج میلاد برگزار می شود.

فناوران- پس از سه دوره برگزاری، چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت به همت پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی و شرکت ملی انفورماتیک، با محورهایی چون چشم انداز بانکداری از منظر فناوری اطلاعات، توانمند سازی بانک ها به کمک فناوری اطلاعات، بانکداری باز، چشم انداز نظام های پرداخت و همچنین نظارت و نظام های پرداخت با حضور سیاستگذاران، تصمیم سازان و مدیران ارشد حوزه پولی و بانکی کشور در برج میلاد برگزار می شود.
بررسی کلان روندهای بین المللی بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، ایجاد فضای مناسب برای سیاست گذاران، بانکداران و خبرگان حوزه فناوری اطلاعات و در کنار اینها معرفی نقشه راه نظام های پرداخت ملی، بحث و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات صنعت بانکداری،  بررسی قوانین و مقررات موجود و همچنین ارائه دستاوردهای ملی و بین المللی در حوزه صنعت بانکداری از جمله اهداف اصلی در برگزاری چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت به شمار می روند.از ویژگی های همایش امسال می توان به معرفی دستاوردهای نقشه راه 1400 بانک مرکزی اشاره کرد که با مدیریت دبیر کل بانک مرکزی معرفی خواهد شد. نقشه راه 1400 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران که در سومین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت رونمایی شد، درواقع نقشه راه ده سال آتی بانک مرکزی به عنوان رگولاتور بخش پولی و بانکی کشور خواهد بود که به منظور تدوین برنامه ای بلند مدت برای دستیابی به یک نظام بانکی نوین بر پایه استاندارهای جهانی با همکاری شرکت ملی انفورماتیک طراحی و ارایه شد. اکنون پس از گذشت یک سال ارائه تفصیلی دستاوردهای این پروژه که با مدیریت دبیر کل بانک مرکزی، سید محمود احمدی در چهارمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت صورت خواهد گرفت، لزوم مطالعه مستمر روندها و الگوهای پیش بینی شده در عرصه بانکداری الکترونیکی را یادآوری می کند. همایش سوم که سال گذشته با اهدافی چون معرفی دستاوردهای نوین صنعت بانکداری کشور و همچنین بررسی روند پیشرفت فناوری در ایران برگزار شد، ویژگی هایی داشت که آن را با دو همایش پیش از خود متفاوت می کرد. هرچند تمرکز محتوای موضوعات بر نقش فناوری های نوین در رونق کسب و کار بانکی، انطباق محتوای همایش با نقشه راه 10 ساله بانک مرکزی و همچنین ایجاد فضای مناسب برای معرفی محصولات و انتخاب برترین های نمایشگاهی بر اساس نوآوری ها از جمله مهم ترین این تفاوت ها به شمار می رفت.
این درحالی است که دومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت که دی ماه 1391 برگزار شد از اهدافی چون معرفی نقشه راه بانکداری الکترونیکی و نظام های پرداخت در کشور و همچنین آشنایی جامعه بانکی کشور با بانکداری الکترونیک برخوردار بود. این همایش که در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، معرفی الگوهای موفق دنیا و ابزارهای جدید پرداخت و همچنین ارتقای سطح دانش تخصصی بانکهای کشور را در دستور کار خود قرار داده بود.
همچنین در اولین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت که با همکاری پژوهشکده پولی و بانکی و شرکت ملی انفورماتیک در سال 1390  برگزار شد، عملکرد نظام بانکی کشور و چالش های موجود مورد بررسی قرار گرفت. ارزيابي عملكرد دهه 80، چشم انداز دهه 90 بانكداري الكترونيك و نظام هاي پرداخت و همچنین نقش بانكداري الكترونيك به عنوان زير ساخت نظام پرداخت هدفمندي يارانه ها و بانكداري آينده  از جمله موضوعات محوری در اولین همایش بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت بودند که با هدف مرور دستاوردهاي بانكداري الكتروني در دو دهه اخير و همچنین اعلام برنامه ها و نقشه راه بانك مركزي برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :