fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 63011
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 12:10
  تعداد بازدید : 892

  جایگزینی کارت ملی با دفترچه بیمه از 15 آذر

  مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از جایگزینی کارت ملی با دفترچه بیمه خبر داد و گفت: این طرح از ۱۵ آذر در بیمارستان های دولتی اجرایی می شود.

  خبرگزاری مهر - مدیر عامل سازمان بیمه سلامت از جایگزینی کارت ملی با دفترچه بیمه خبر داد و گفت: این طرح از 15 آذر در بیمارستان های دولتی اجرایی می شود.
  انوشیروان محسین بندپی افزود: بیمه شدگان از روز شنبه 15 آذر ماه می توانند با شماره کارت ملی در مراکز درمانی دولتی استانهای تهران ، مازندران و فارس پذیرش و خدمات دریافت کنند و دیگر نیازی به ارائه دفترچه بیمه نیست.
  وی درمورد علت انتخاب استان ها نیز گفت: بیمارستانهای استان تهران چون سیستم HIS (اطلاعات سلامت) در آنها فعال است و همچنین استانهای مازندران و فارس نیز بدلیل اجرای آزمایشی طرح پزشک خانواده و ارجاع در اولویت اجرای طرح جایگزینی دفترچه بیمه قرار گرفتند.مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در این مرحله دفترچه بیمه حذف نمی شود، تاکید کرد: فعلا دفترچه بیمه حذف نمی شود و کارت ملی جایگزین آن خواهد شد اما در مرحله بعد شاید به طور کلی دفترچه بیمه حذف شود و همچنین استان های دیگر نیز به مرور تحت پوشش این طرح قرار می گیرند. به گفته وی، الکترونیکی کردن دفترچه ها پیش زمینه اصلی تکمیل پرونده سلامت برای همه بیمه شدگان و آحاد جامعه است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :